Доступність посилання

ТОП новини

«Діамантове» перше вересня. Скільки коштує відправити дитину до школи?


Київ – Цього року, щоб зібрати дитину до школи, батькам доведеться витратити більше коштів, ніж торік. Як пояснюють продавці та виробники, подорожчання, зокрема, шкільної форми, пов’язане з подорожчанням сировини.

«У цьому році ціна на шкільну форму зросла на п’ять відсотків. У деяких окремих моделях – до шести. Це, на жаль, пов’язане з подорожчанням сировини, зокрема тканин вовняних, напіввовняних. Ми використовуємо тканину вітчизняного виробника Чернігівського комбінату «Чексил». Ми вже ведемо переговори про закупівлю сировини на наступний 2013 рік, але на сьогоднішній день ціни залишаються такими, як є. Порівняно з 2011 роком, подорожчання, звісно ж, є» – розповіла Радіо Свобода адміністратор київської крамниці «Юність» Оксана.

У Чернігівській камвольно-суконній компанії «Чексил» давати коментарі з приводу цін на сировину відмовилися.

«Не все те, що є на ринку, має право називатися шкільною формою»

Ситуацію зі співвідношенням ціни та якості шкільної форми прокоментували у виробничій фірмі «ВЕЛМА».

«Справа в тому, що в нашій країні шкільна форма має виготовлятися із вовняних тканин. А те, що має місце на ринку, не завжди може називатися шкільною формою. Бавовняна тканина, її ціна формується залежно від світової ціни на вовну. Як змінюється світова ціна на вовну, так змінюється ціна вовняних тканин на внутрішньому ринку. Минулого року вона змінилася на 65 відсотків. А в цьому вона поки залишилася на рівні того року», – зазначили у коментарі для Радіо Свобода.

Найдешевший сарафанчик для дівчаток можна знайти за 100 гривень, а піджачок для хлопчика – від 300. Тому батьки раді, якщо щось залишається з минулого року, і якщо можна на чомусь заощадити. За відчуттям батьків, з якими спілкувався кореспондент Радіо Свобода, найбільше ціни зросли саме на шкільний одяг, а загалом підготовка до школи нині дорожча на 30 відсотків, порівняно з минулим роком.

«Мені важко сказати, в яку суму обійдуться всі покупки. Я розраховую на тисячу-півтори. Взуття в межах 500 гривень, канцтовари, враховуючи, що поки багато не треба, у 200 гривень вкладемося. Якщо шукати, можна знаходити якісь альтернативні варіанти. Наприклад, можна купити не чисто шкіряне взуття, а комбіноване», – розповідає мама 10-річної киянки.

«Першачок» обійдеться у щонайменше півтори тисячі гривень

За даними опитування Радіо Свобода, для того, щоб зібрати до школи «першачка» у Києві, батькам доведеться викласти не менше ніж півтори тисячі гривень. Це без урахування благодійних внесків на розвиток школи та квітів для вчительки.

Рюкзак (краще купувати якісний, з ортопедичною спинкою, як радять лікарі) обійдеться батькам у суму від 400 гривень.

Ціни на взуття коливаються від 500 до однієї тисячі гривень.

Можна заощадити на канцелярських товарах і купити дешевші зошити. Канцтовари для учнів початкової школи обійдуться в середньому в 200 гривень, а для школярів старших класів – до 400 гривень.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG