Доступність посилання

ТОП новини

Країну бідних представлятимуть багаті (огляд преси)


Київ – Політична культура великої кількості виборців України настільки низька, що це створює ідеальне середовище для маніпуляцій, окозамилювання та політичної корупції, стверджує дописувач «Газети по-українськи». Він вважає, що перебіг нинішньої кампанії засвідчує, що українські вибори за мажоритарною системою є профанацією політики, демократії, ідеї загального виборчого права. Тези на зразок «відповідальності депутата перед виборцями округу» не відповідають дійсності. Купівля мандатів на аукціонах – так виглядають нині вибори в одномандатних округах. Крізь цей фільтр прорвуться кандидати з найбільшими фінансовими можливостями та підтримкою адмінресурсу. Про це наголошуються в статті «Країну бідних у парламенті знову представлятимуть багаті».

Сьогодні Печерський суд столиці планує оголосити вже другий вирок екс-голові МВС Юрію Луценкові. Генпрокуратура впевнена, що змогла повністю довести службову недбалість, яку опальний міністр припустив, продовживши стеження за водієм екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка Валентином Давиденком. Обвинувачі просять покарати Луценка 2,5 роками обмеження волі. Захист же вимагає його повністю виправдати. Як заявляє в газеті «Сегодня» правозахисник Едуард Багіров, Луценко отримає термін близько півтора років обмеження волі. За його словами, відсутність доказів невинності – це слабкість захисту Луценка. У тому, що вирок буде обвинувальний, упевнений і політолог Володимир Фесенко. «Можуть дати м’який вирок або звільнити, якщо людина визнає свою провину. У випадку з Луценком цього навряд чи доводиться чекати». Інші прогнози видання друкує в статті «Що «світить» Луценку?».

Щоб реінкарнувати Радянський Союз, Росії потрібно насамперед асимілювати людський та інтелектуальний потенціал пострадянських держав, стверджує газета «День». Чи спроможна до цього Росія і чи готова Україна цьому протистояти? Експерти, в тому числі російські, відверто попереджають, що на відновлення СРСР у Росії не вистачає ресурсів, насамперед, економічних. Адже ВВП Росії з усіма її природними багатствами займає менше як два відсотки у ВВП світовому. Утім, для нинішньої Росії за наявної ситуації не менш важливим є і людський потенціал. І якщо упродовж ХХ століття долю Радянського Союзу вирішувало українське зерно, то зараз, у ХХІ столітті, статус Росії як одного зі світових полюсів залежить від того, чи вдасться їй обстояти претензію на українську історію та інтелектуальний потенціал. Докладніше про це йдеться в статті «Імперія хоче їсти».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG