Доступність посилання

ТОП новини

ООН призначає нового спецпосланця до Сирії: Лахдар Брагімі


Лахдар Брагімі, архівне фото
Організація Об’єднаних Націй повідомила в п’ятницю, що призначила своїм спільним із Лігою арабських держав спеціальним представником у Сирії дипломата з Алжиру Лахдара Брагімі.

Він замінить колишнього Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, який раніше цього місяця оголосив, що йде в відставку, бо за півроку на посаді спецпредставника не зміг досягти припинення вогню в Сирії.

78-річний колишній міністр закордонних справ Алжиру Лахдар Брагімі також уже обіймав низку провідних посад в ООН і заробив репутацію твердого й незалежного фахівця вести переговори. Він, серед іншого, вже бував спецпредставником в Афганістані, Іраку, Гаїті, а також допоміг досягти домовленості про припинення громадянської війни в Лівані.

У четвер Рада безпеки ООН не продовжила мандат своєї Місії спостерігачів у Сирії через те, що ця місія мала спостерігати за припиненням вогню, яке так і не настало. Після від’їзду неозброєних військових спостерігачів, які припинять роботу в неділю, в столиці Сирії залишиться тільки невелике цивільне представництво ООН.
XS
SM
MD
LG