Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін схвалив стратегію реформування системи соцпослуг


Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію реформування системи надання соціальних послуг, реалізація якої має «значно посилити захист найбільш вразливих категорій громадян». Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

«В Україні за участю держави, місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування створено мережу з понад 3 тисяч соціальних закладів та установ, які обслуговують більше ніж 3 мільйони громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах. Водночас, за попередніми даними, понад 1 мільйон осіб залишаються не охопленими такими послугами. Забезпечення доступності громадян до соціальних послуг, підвищення якості та ефективності їх надання є основною метою ухваленого документа», – зазначають в уряді.

За повідомленням, стратегія визначає цілі та пріоритетні напрями проведення реформи у цій сфері, передбачає заходи щодо розширення доступу до соціальних послуг осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. «Буде розширено і сам перелік таких послуг, що надаються за місцем проживання громадян, також запровадиться їх стандартизація. Зокрема, передбачено розробити і запровадити методику проведення оцінки потреб дитини та її сім’ї як обов’язкову умову для планування та надання соцпослуг. Особлива увага приділятиметься підвищенню здатності батьків забезпечувати розвиток та виховання дитини», – йдеться у повідомленні.

За повідомленням уряду, планується також створення реєстрів надавачів та отримувачів соціальних послуг.
XS
SM
MD
LG