Доступність посилання

ТОП новини
28 листопада 2020, Київ 16:31

Кабмін схвалив стратегію реформування системи соцпослуг


Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію реформування системи надання соціальних послуг, реалізація якої має «значно посилити захист найбільш вразливих категорій громадян». Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду.

«В Україні за участю держави, місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування створено мережу з понад 3 тисяч соціальних закладів та установ, які обслуговують більше ніж 3 мільйони громадян, що перебувають у складних життєвих обставинах. Водночас, за попередніми даними, понад 1 мільйон осіб залишаються не охопленими такими послугами. Забезпечення доступності громадян до соціальних послуг, підвищення якості та ефективності їх надання є основною метою ухваленого документа», – зазначають в уряді.

За повідомленням, стратегія визначає цілі та пріоритетні напрями проведення реформи у цій сфері, передбачає заходи щодо розширення доступу до соціальних послуг осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. «Буде розширено і сам перелік таких послуг, що надаються за місцем проживання громадян, також запровадиться їх стандартизація. Зокрема, передбачено розробити і запровадити методику проведення оцінки потреб дитини та її сім’ї як обов’язкову умову для планування та надання соцпослуг. Особлива увага приділятиметься підвищенню здатності батьків забезпечувати розвиток та виховання дитини», – йдеться у повідомленні.

За повідомленням уряду, планується також створення реєстрів надавачів та отримувачів соціальних послуг.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG