Доступність посилання

ТОП новини

Сибірка на Запоріжжі: спалах зупинили?


Київ – Поширення сибірки серед худоби у Запорізькій області зупинили, корів вакцинують, а в людей хвороби не виявили, повідомляють і керівники області, й санепідслужба. За фактом потрапляння ураженого м’яса до магазину порушили кримінальну справу. Тим часом незалежні медичні експерти наголошують, що пересічні українці недостатньо серйозно ставляться до поширення цієї смертельної інфекції. Тоді як місцеві жителі інформацію про інфіковану корову вважають провокацією.

У селі Вознесенка біля міста Мелітополь Запорізької області померла корова. Того ж дня, 18 серпня, власники оббілували її й частину м’яса продали одному з магазинів Мелітополя. Там представники санепідслужби та ветеринарної медицини виявили у м’ясі вірус сибірки – хвороби, що є смертельною для людини. Цей вірус використовували і для виготовлення бактеріологічної зброї.

Частину зараженого м’яса місцеві мешканці вивезли на курорт Кирилівка: частину з’їли, частину хотіли перепродати. Всіх людей, які контактували з коровою та її м’ясом, виявили, і зараз вони під наглядом лікарів. Діагноз «сибірка» нікому з них не поставили, заявив у коментарі Радіо Свобода головний санітарний лікар Запорізької області Анатолій Севальнєв.

«26 людей, які контактували з хворою твариною, – під медичним наглядом. Ті, хто оббілував тушу, вчора (у неділю) мали підвищену температуру, і їх госпіталізували. Однак діагнозу «сибірка» немає ні в кого з них. Інформація про те, що м’ясо потрапило до дитячого табору на курорті Кирилівка, не підтвердилася. М’ясо взяв один із закладів громадського харчування цього курорту – без документів. За фактом порушено кримінальну справу», – зазначив Анатолій Севальнєв.

У санепідслужбі запевнили, що всі рештки хворої корови знищили. Це підтвердив Радіо Свобода і перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віктор Ємельяненко. Він запевнив, що поширення інфекції зупинили: магазин, де продавали заражене м’ясо, не працює, товари з нього спалені разом із тушею хворої корови.

«Триває вакцинація худоби, в селі Вознесенка вакциновано 96 відсотків корів. Спостерігаємо за станом худоби, обмежили переміщення м’яса і молока з цього села. Роздаємо брошури з інформацією про цю хворобу. Немає паніки, люди все розуміють», – каже посадовець.

Про те, як саме виявили інфекцію, Віктор Ємельяненко розповідати не став, пославшись на слідство, що триває. Однак він назвав основні версії появи сибірки: від туристів, які зупиняються в Мелітопольському районі дорогою до Криму, через худобу, куплену з іншого регіону, та… з землі. В селі Вознесенка вже був випадок цієї хвороби в корів у 1967 році, повідомив заступник керівника області.

Мелітопольці перейшли на курятину, але сибірку називають провокацією

Тим часом місцеві мешканці відмовляються від яловичини та свинини, розповіла Катерина, мешканка Мелітополя.

«Паніки немає, люди просто перестали купувати будь-яке м’ясо, крім курятини, – каже вона. – З ринків воно майже повністю зникло. Про випадок розповідають місцеві медіа, однак самі мешканці вважають, що корова загинула з іншої причини, і цей випадок є провокацією, на зразок чуми свиней».

Колишній міністр охорони здоров’я Юрій Гайдаєв називає цей випадок сибірки першим від початку української незалежності. Експерт із медичних питань, лікар вищої категорії Анна Горбань наголошує, що українці недооцінюють небезпеку, і в цьому найбільша проблема.

«Українська медицина – хвора, але вона достатньо потужна, щоб локалізувати цей випадок. З іншого боку, українці рідко стикаються з цією інфекцією, і ставляться до небезпеки недостатньо серйозно», – наголошує лікар.

Сибірка, або ж телій – небезпечна вірусна хвороба, що передається через контакт із тваринами та їхнім м’ясом, викликає виразки шкіри та внутрішніх органів, може призвести до смерті. Інфекція зберігається у ґрунті багато років.
  • Зображення 16x9

    Євген Солонина

    На Радіо Свобода працюю журналістом з 2008 року.  Народився 1979 року в місті Мелітополь Запорізької області. Закінчив факультет журналістики Запорізького Національного університету. Як журналіст найбільше цікавлюся економічною, екологічною та соціальною тематикою. На дозвіллі захоплююся садівництвом та альпінізмом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG