Доступність посилання

ТОП новини

30 мажоритарних округів – із двійниками (огляд преси)


Київ – Українці прагнуть нових облич в політиці. І нові списки і нові мажоритарники частково задовольняють цей запит. Однак, як переконує газета «День», вийти за межі сформованої в країні системи тотальної корупції і безвідповідальності ці вибори ще не дадуть можливості. Для таких радикальних перетворень, потрібні струси, радше, революційного, ніж еволюційного порядку. В нинішніх умовах – зміна кадрів хоча б на чверть – уже є благо. Партію регіонів неможливо вигнати з політичного горизонту. Її можна лише нівелювати, звівши до рівня однієї з головних, але не домінуючої партії. Або реформувати, перетворивши на виразника інтересів певних районів країни і суспільних верств, але для цього потрібен час. Докладніше про це йдеться в статті «Час «тотальних партій» добігає кінця».

Один із найбільш наближених до президента олігархів Дмитро Фірташ завершує процес остаточної монополізації титанової галузі, стверджує газета «Вечірні вісті». Видання пише, що вже цього року він зможе отримати повний контроль над трьома основними підприємствами, котрі формують бюджет цього сектора економіки. Подробиці читайте в статті «Титани дерибану».

Газета «Сегодня» нарахувала понад 30 мажоритарних округів, на яких висунуто кандидатів із однаковими прізвищами. Причому найчастіше збігаються прізвища одного з фаворитів передвиборних перегонів і випадкового кандидата, який працює, наприклад, охоронцем. Таких кандидатів називають «двійниками» чи «клонами», і висувають конкуренти. Так, на одному окрузі може бути три Волкови, два Поплавських, два Сичі. Утім, експерт видання вважає, що технологія клонів не дасть результату, бо досвід минулих виборів засвідчив, що за двійників проголосувала лише сота частина виборців.

Із початком бізнес-сезону фінансові установи почнуть підвищувати ставки з депозитів. Експерти «Ізвєстій в Україні» пов’язують це з осінньою активізацією кредитування. А оскільки зараз у банків небагато грошей для проведення таких операцій, то вклади українців стануть основним джерелом кредитного ресурсу для економіки. Однак фінансистів насторожує дефіцит гривні, бо вкладники, налякані можливою девальвацією, активніше несуть у банки долари. Саме тому вартість гривневих депозитів буде рости, прогнозує видання.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG