Доступність посилання

ТОП новини

У КВУ критикують вигнання журналіста з презентації кандидата Партії регіонів в Умані


(ілюстраційне фото)
У Комітеті виборців України в Черкаській області розкритикували в вівторок видалення журналіста і довготермінового спостерігача КВУ у виборчому окрузі № 200 Германа Рахматуліна з презентації в Умані передвиборної програми кандидата на народного депутата від Партії регіонів у цьому окрузі Антона Яценка.

У КВУ вважають, що видалення Германа Рахматуліна з публічного заходу може бути пов’язане з його активною позицією в громадсько-політичному житті Умані Черкаської області.

«Така позиція дуже дратує, наприклад, голову Уманської міської організації Партії регіонів Аркадія Рибака. Ми наполегливо рекомендуємо кандидатові Антону Яценкові розібратися в ситуації, за яку він є відповідальним як організатор, зробити висновки і принести офіційні вибачення, або ж змусити безпосередніх винуватців ганебного вчинку вибачитись особисто», – заявив у коментарі Радіо Свобода керівник програми довготермінового спостереження КВУ в Черкаській області Юрій Сас.

Водночас, каже він, перешкоджання в діяльності спостерігачів КВУ, зокрема, в особі Германа Рахматуліна, – це ознака зазіхання на чесність та прозорість виборів.

У понеділок в Умані засновника і редактор газети «Уманський час», керівника громадської правозахисної організації «Уманська асоціація виборців» Германа Рахматуліна троє «чергових» вивели з зали, де мала відбутися презентація передвиборної програми кандидата на народного депутата від Партії регіонів Антона Яценка у ВО № 200. Щоб привернути увагу громадськості, журналіст, який у нинішній виборчій кампанії є також довготерміновим спостерігачем КВУ в цьому окрузі, написав кандидатові відкритого листа.

«…Скрутили мені у руки і на очах майже півтисячі людей, які знають мене за моєю журналістською і громадською діяльністю, вивели з зали і з будівлі… Крім того, вони явно провокували мене на дії у відповідь, щоб перетворити те, що відбувається, на звичайну роботу чергових для наведення ладу в залі. Я такої можливості їм не надав. Я сам повідомив про подію в чергову частину міськвідділу міліції, попросив, щоб приїхав наряд, зареєстрував цю заяву, дав письмове пояснення працівникам міліції…» – пише у відкритому листі редактор газети «Уманський час».
XS
SM
MD
LG