Доступність посилання

ТОП новини

Новий закон про зайнятість має на меті лише передвиборну агітацію – Павловський


Київ – Новий закон про зайнятість вирішить проблему пошуку першого робочого місця для молодих спеціалістів, зацікавить роботодавців у працевлаштуванні громадян передпенсійного віку і, зрештою, зведе безробіття нанівець. Про це заявляють українські урядовці. Утім, експерти вважають, що нововведення дозволить використовувати молодь для безоплатної праці й створить умови для нових видів зловживань. А в опозиції стверджують, що новий закон має передовсім агітаційну мету.

Влада знайшла спосіб наблизити безробіття в Україні до нульового показника. Про це заявив у вівторок в Києві перший віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко. Нещодавно підписаний Президентом закон «Про зайнятість населення» зацікавить роботодавців у працевлаштуванні таких громадян, яких раніше на підприємствах цуралися, запевнив заступник голови Партії регіонів.
Якщо ви взяли таку людину на нове робоче місце – рік не сплачуєте єдиний соціальний внесок
Сергій Тігіпко

«Там багато стимулів закладено для виробника. Завдяки цьому в нас буде постійно зменшуватися безробіття. Якщо ми маємо нині надзвичайно велике навантаження на фонд заробітної платні, то за тими категоріями, які найбільше турбують, – це молодь, яка шукає перше робоче місце, це люди які втратили роботу після 50 років, це молоді мами – там закладена чітка пільга. Якщо ви взяли таку людину на нове робоче місце, рік не сплачуєте єдиний соціальний внесок. А це близько 40 відсотків від фонду заробітної платні», – наголосив Сергій Тігіпко.

Він також заявив, що закон дозволяє роботодавцям брати на стажування молодих спеціалістів і протягом півроку не оплачувати їхню роботу, але зобов’язує зараховувати трудовий стаж. Це, на його думку, вирішить для молоді питання пошуку першого робочого місця.

Реальної мотивації роботодавців закон не передбачає – опозиціонер

Утім, ця ж норма дозволить безоплатно використовувати працю молоді масово, зауважує член парламентського комітету з питань соціальної політики, депутат від БЮТ Андрій Павловський. За його словами, закон не визначає подальших відносин роботодавця молодого спеціаліста після завершення терміну стажування. Відтак, керівники підприємств зможуть щопівроку набирати нових стажувальників і таким чином мати постійну кількість безкоштовних працівників, каже Павловський.

«Ще один закон Партії регіонів, який має виключно пропагандистський характер. По суті питань – ні зайнятості, ні створення першого робочого місця для молоді – він не вирішує, тому що реальних мотивацій немає. Передбачено у цьому законі, що нібито для стимулювання роботодавця йому будуть зменшувати єдиний соціальний внесок для створення нових робочих місць. Це означає зменшення виплат до соціальних фондів, у першу чергу, до Пенсійного фонду. Це при тому, що Тігіпко розповідає про дефіцит бюджету Пенсійного фонду», – зазначив Павловський у розмові з Радіо Свобода.

Кисельов: нові пільговики – нові зловживання

Крім того, створення нових пільгових категорій громадян, яких в Україні і без того десятки, лише навантажить економіку й створить умови для зловживань, сказав у коментарі для Радіо Свобода незалежний економіст Сергій Кисельов.
Коли пропонуються пільгові речі для певних категорій, завжди є можливості для зловживань
Сергій Кисельов

«Коли пропонуються такі пільгові речі для певних категорій, завжди є можливості для зловживань. Краще, щоб були єдині правила гри, просто слід поступово зменшувати ставку єдиного соціального внеску, але не робити пільгових категорій. Певним чином це може стимулювати детінізацію зарплат, але краще, звичайно, щоб мова йшла про уніфіковані правила, краще, щоб про меншу ставку єдиного соціального внеску», – зазначив Кисельов.

За офіційними даними, рівень безробіття в Україні становить менше ніж 2 відсотки від кількості працездатного населення. У Державній службі зайнятості нині зареєстровано близько півмільйона осіб.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG