Доступність посилання

ТОП новини

У Львові конфліктують дві гілки влади, але не надто запально


Львів – Загострюється конфлікт між виконавчим і представницьким органами влади Львівщини. Депутати Львівської обласної ради від опозиції звинувачують поcадовців обласної адміністрації в тому, що ті зволікають із фінансуванням програми соціально-економічного розвитку регіону, яку ухвалили обранці. У відповідь чиновники кажуть, що більшість програм реалізується, нехай і частково. А зволікання з фінансуванням пояснюють, зокрема, недосконалою підготовкою документів з боку депутатів.

Конфлікт між депутатами-опозиціонерами, які становлять більшість у Львівській обласній раді, і керівництвом обладміністрації виник, коли кілька разів за останні півроку обласна рада висловлювала недовіру голові ОДА Михайлові Костюку і вимагала від Президента відставки чиновника.

До того ж, обласна рада пригрозила виселити адміністрацію зі своєї будівлі. За словами депутата від ВО «Свобода» Ірини Сех, облрада не підпише договір оренди приміщення з адміністрацією з 1 січня наступного року.

«Ми не підпишемо договору і виселимо їх. А першим законопроектом від депутатів Львівщини у Верховній Раді буде закон про створення виконавчих комітетів обласних рад замість обласних адміністрацій», – заявила Ірина Сех.

«Чиновники ОДА стали політичним органом»

Водночас депутати від опозиції звинувачують посадовців обласної адміністрації у тому, що ті навмисно не виділяють бюджетні гроші, передбачені для реалізації майже півсотні програм соціально-економічного і культурного розвитку Львівської області на цей рік, затверджених сесією облради. Ідеться про фінансування будівництва каналізацій, ремонт шкіл, пасажирські перевезення, численні екологічні заходи, сільську культуру, народні будинки, мікропроекти у містах і селах, підтримку сільського господарства. Однак, за словами депутата від «Фронту змін» Степана Кубіва, соціально-економічну програму обласна влада профінансувала лише на 11 відсотків, від чого страждають територіальні громади.

«З 48 програм 30 не фінансується, а це дві третіх. Чиновники ОДА стали політичним органом. На освітні, культурні програми немає грошей, а потім під вибори поспіхом виділятимуть або ж у кінці року відмиватимуть кошти», – каже Степан Кубів.

На сьогодні жодної гривні не надійшло з державного бюджету на порятунок пам’яток архітектури.

«Облрада приховує свою бездіяльність»

У час, коли депутати від опозиції скаржились на посадовців ОДА, останні зібрали нараду щодо ситуації з місцевими бюджетами у кількох районах області, але обранців на неї не запросили. Перший заступник голови Львівської ОДА Богдан Матолич у коментарі Радіо Свобода заперечив заяву депутатів. Він каже, що саме Львівська облрада маніпулює думкою громади, бо в такий спосіб приховує власну бездіяльність і не надала повну папку необхідних документів для фінансування програм соціально-економічного розвитку.

«Остання редакція обласної програми за підписом голови облради надійшла нам 15 липня, а з першої декади серпня почали активно фінансувати програми. Адже коли немає документального підтвердження, жоден фінансист не піде на афери. Ще треба розібратися з надуманими програмами, таких близько 10-15, які не мали експертного обґрунтування», – наголосив чиновник.

За словами Богдана Матолича, три програми профінансовані повністю: щодо проведення Євро, на підтримку пенітенціарної системи, а також для створення регіонального резерву для Міністерства з надзвичайних ситуацій. Інші 30 програм соціально-економічного розвитку області профінансовані на сьогодні частково. Вперше цього року на екологічний фонд передбачено 28 мільйонів гривень.

«Чому немає грошей на каналізацію, підтоплення, які були, адже кошти є в обласному бюджеті?» – не розуміє депутат Ірина Сех.

«Заходи екологічного фонду сформовані так, що все робилося на коліні. Немає по 20 заходах екологічних висновків, немає договорів із районів, які отримують субвенцію, тому фінансування затяглося», – пояснив Радіо Свобода перший заступник голови Львівської ОДА Богдан Матолич.

Але чому представники обох гілок влади не сядуть за спільний стіл переговорів? Від одних і других Радіо Свобода почуло, що причиною є політика, тобто саме вибори заважають конструктивній співпраці. А від конфлікту двох гілок влади, який є, радше, вдаваним і не вельми запальним, потерпають пересічні жителі Львівщини.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG