Доступність посилання

ТОП новини

Свобода чи безвідповідальність – вибір за Україною (огляд преси)


Київ – Українські верхи прагнуть провадити незалежну політику, але при цьому мріють про пільгову ціну на газ та інші преференції від могутнього сусіда. Українські низи хочуть вести незалежне життя, але при цьому мріють про доброго дядька, який повинен забезпечити їх усім необхідним. Всі прагнуть свободи, але відповідальність не потрібна нікому, хоча ці два товари йдуть лише в комплекті, переконує газета «Сегодня». Все дуже просто, пише видання: або українці вчаться існувати самостійно, або звикаються з роллю чиїхось немовлят і забувають про незалежність. За 21 рік Україна так і не змогла вибрати між затишним дитячим манежем і принадним дорослим світом, підсумовує газета.

У книгарні в центрі Києва продаються зошити із зображеннями Сталіна і Леніна. Як таке стало можливим у країні, яка пережила геноцид? – запитує газета «День». Невже Міністерство освіти сертифікує і схвалює такі зошити? На думку експерта газети, зараз відбувається реанімація радянської спадщини. Оскільки в держави немає чітких пріоритетів, на які саме зразки минулого українці можуть спиратися у вихованні дітей, то такий випадок є одним із варіантів популяризації радянської ностальгії. Інші коментарі «День» пропонує в матеріалі «Кого виховуємо?».

Сьогодні в Україні бідні громадяни, у розрахунку на 1 гривню доходу, сплачують у 50 разів більше податків, ніж багаті. У той час, як доходи заможних українців у 40 разів перевищують доходи малозабезпечених, інформує газета «Голос України». Видання пише, що сьогодні в країні існує своєрідна дискримінація стосовно громадян. Приміром, людина працює й отримує зарплату. Це її дохід, який у повному обсязі оподатковується. У той час як роботодавець платить податки не з усього свого доходу, а лише з прибутку. Більше про це йдеться у статті «Справедливою має бути не тільки зарплата, а й оподаткування».

Скоро за ліки в аптеках не потрібно буде платити повну вартість, стверджують «Ізвєстія в Україні». Частину ціни фармацевтам відшкодує держава. Підставою для отримання компенсацій з бюджету буде рецепт лікаря. На вітчизняні медикаменти будуть надаватися більші знижки, ніж на імпортні. У вересні новою пільгою зможуть скористатися гіпертоніки, а з часом і інші категорії громадян.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG