Доступність посилання

ТОП новини

Росія врешті офіційно стала учасницею СОТ


Москва – 22 серпня Росія офіційно стала повноправною учасницею Світової організації торгівлі, 156-ю. Росія йшла до членства в міжнародному торговельному клубі 18 років. Російські експерти досі сперечаються, що дасть країні зміна торговельних правил.

Після вступу до Світової організації торгівлі, за оцінкою російської влади, в країні протягом трьох років можуть подешевшати риба, фрукти, овочі, горіхи з тропічних країн, шоколад, якісні вина і міцні напої, ліки, будматеріали, меблі, електроніка, одяг, взуття, косметика, парфумерія. Отже, виграє насамперед споживач, сказав Радіо Свобода голова департаменту стратегічного аналізу аудиторської компанії «ФБК» Ігор Ніколаєв.
Якщо споживач виграє, то виходить, що виробник теж від цього виграє
Ігор Ніколаєв

«Можна говорити про те, що ми не модернізувалися, відступаємо, ми не готові. Але я пропоную оцінювати цей процес не з позицій виробника, а з позицій споживача. І якщо споживач виграє, то виходить, що виробник теж від цього виграє. Економіка виробника – це планова економіка і до чого вона врешті-решт призводить ми всі бачили», – зауважив Ігор Ніколаєв.

На думку експертів, вступ Росії до СОТ покращить імідж країни в очах інвесторів, особливо іноземних. Для них це стане серйозною додатковою гарантією, вважає директор інформаційного бюро з приєднання Росії до СОТ, професор Вищої школи економіки Олексій Портанський.

«Що стосується членства країни в СОТ, то воно покращує інвестиційний клімат і дає інвесторам гарантії того, що країна грає за загальновизнаними правилами. Це є серйозною додатковою гарантією для інвесторів», – зазначає професор.

Хто постраждає і хто виграє?

Очевидно, що нові правила будуть вигідні експортерам конкурентоспроможної російської продукції. У той же час галузі, орієнтовані на внутрішній ринок, можуть постраждати. Від вступу до СОТ збитків може зазнати сільське господарство. Однак, на думку президента Російського зернового союзу Аркадія Злочевського, зміни в перспективі можуть призвести до того, що влада перегляне пріоритети державної підтримки аграрної галузі.
СОТ змушує нас змінювати внутрішню аграрну політику. Ми це вважаємо позитивним моментом
Аркадій Злочевський

«Фактично СОТ змушує нас змінювати внутрішню аграрну політику. Ми це вважаємо позитивним моментом. Гроші замість того, щоб давати кожній свашці по ковбасці, будуть значно ефективніше використовуватися», – зауважив Аркадій Злочевський.

Багато іноземних компаній сприймають вступ Росії до СОТ як панацею від давніх російських хвороб. Щоправда, експерти сумніваються, що це допоможе, наприклад, українським виробникам сирів захистися від претензій голови «Росспоживнагляду» Геннадія Онищенка. Хоча, як визнають в Росії, нові механізми тепер у Києва є.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG