Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Греції хоче відкласти заходи заощадження


Андоніс Самарас (в обличчя) вітає Жана-Клода Юнкера в Афінах 22 серпня 2012 року
Прем’єр-міністр Греції Андоніс Самарас почав у середу низку зустрічей із європейськими керівниками, в перебігу яких він сподівається домовитися про перенесення на пізніший час термінів здійснення заходів суворих бюджетних заощаджень, необхідних для отримання міжнародної фінансової допомоги.

Цього дня він зустрівся в Афінах із прем’єр-міністром Люксембургу Жаном-Клодом Юнкером, який очолює так звану «єврогрупу» міністрів фінансів країн, які користуються спільною валютою євро.

У п’ятницю він планує зустріч із канцлером Німеччини Анґелою Меркель у Берліні, а в суботу з президентом Франції Франсуа Олландом у Парижі.

За словами Самараса, Греції потрібен «передих» у здійсненні заходів економії, щоб можна було швидше відновити економіку і підвищити доходи населення.

Меркель уже заявляла, що швидкого рішення з приводу цього прохання Греції не буде.

За чинними нині домовленостями, Греція мусить засвідчити, що до 2015 року скоротить бюджетні витрати ще на 11 з половиною мільярдів євро понад усі вже здійснені скорочення, щоб у вересні отримати наступний транш міжнародної допомоги на 31 з половиною мільярд євро. Без цих коштів Греції може загрожувати дефолт, а відтак вона була б змушена відмовитися від євро. За повідомленнями, Самарас хотів би перенести термін виконання цієї вимоги ще на два роки.

За умовами надання міжнародної фінансової допомоги від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду на загальну суму в 130 мільярдів євро, узгодженого в березні минулого року, Греція зобов’язалася здійснити низку болісних реформ, щоб радикально скоротити бюджетні видатки і зменшити державний борг. Ці заходи вже призвели до погіршення рівня життя населення країни і соціальних заворушень по всій Греції.

У травні 2010 року Греція вже отримувала таку саму допомогу на 100 мільярдів євро, але тих коштів і вжитих за умовами тієї допомоги заходів заощадження не вистачило, щоб вивести країну з глибокої бюджетної і боргової кризи.
XS
SM
MD
LG