Доступність посилання

ТОП новини

Росія критикує світ через критику суду над Pussy Riot


Міністерство закордонних справ Росії засудило в середу міжнародну критику судового процесу над жіночим феміністським панк-гуртом Pussy Riot як політично мотивований.

Справа цього гурту стала «лише приводом для чергової хвилі квапливих, необ’єктивних і політично ангажованих оцінок», заявив речник МЗС Росії Олександр Лукашевич.

За його словами, виникає враження, що «для деяких правозахисних структур і ЗМІ важлива не так подальша доля цих молодих жінок, як можливість учергове поскандалити на антиросійській ниві».

Він також говорив про «елементи конфлікту цивілізацій», які, на думку речника, виявилися в тому, що «на постмодерністському Заході багато хто забуває про християнські корені Європи», а от Росія намагається «і в житті, і в політиці дотримуватися не тільки міжнародного права, а й традиційних цінностей».

Суд над учасницями Pussy Riot і вирок їм уже викликали широку міжнародну критику з боку і правозахисників, і держав чи державних об’єднань. Критики президента Росії Володимира Путіна також вважають, що ця справа свідчить про його нетерпимість до політичного інакодумства.

Минулого тижня суд у Москві засудив трьох учасниць гурту, Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову, до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, визнавши їх винними в «хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті». Причиною стала акція 21 лютого в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав «панк-молебнем», спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, «Богородице-Діво, Путіна прожени!».
XS
SM
MD
LG