Доступність посилання

ТОП новини

Брейвік каже, що оскаржить рішення суду, якщо його визнають неосудним – адвокат


У Норвегії адвокат ультраправого екстреміста Андеша Берінґа Брейвіка заявив у четвер, що той не оскаржуватиме вирок, якщо суд у п’ятницю засудить його до ув’язнення, визнавши осудним.

При цьому, сказав Ґейр Ліппестад, той оскаржить рішення суду, якщо його визнають неосудним.

У середу інший адвокат підсудного Тур Юрдет заявляв, що той очікує на визнанні судом його осудності.

У п’ятницю збігає термін, коли суд у столиці Норвегії Осло має винести свій вердикт у справі Брейвіка, звинуваченого в убивстві 77 людей минулого року.

Якщо Брейвіка визнають осудним, його засудять за норвезьким законодавством на термін до 21 року за ґратами (з можливістю для суду продовжувати цей термін). Якщо ж його визнають психічно хворим, то відправлять на примусове лікування у психіатричну лікарню на невизначений термін. Раніше два окремі висновки психіатрів дали Брейвікові протилежні діагнози: за одним він потерпає на психічну хворобу й неосудний, автори іншого визнали Брейвіка психічно здоровим. Сам Брейвік уже заявляв, що в разі визнання осудним не оскаржуватиме вирок, і, навпаки, називав другу можливість «гіршою від смерті».

33-літнього Андеша Берінґа Брейвіка судять за звинуваченнями в тероризмі. Він визнає вбивство 69 людей у молодіжному таборі на острові Утея неподалік столиці Норвегії Осло і влаштуванні вибухів у самій столиці, в яких загинули ще 8 людей, у липні минулого року, але не вважає себе винним і стверджує, що рятував Норвегію від імміграції і мультикультуралізму.
XS
SM
MD
LG