Доступність посилання

ТОП новини

«Зона невпевненого прийому» для телеканалу опозиціонера з Донеччини


Мітинг на захист телеканалу «Капрі», Донецьк, 24 серпня 2012 року
Донецьк – Ледь не по всьому місту Курахове на Донеччині відімкнули телеканал, гендиректором якого є кандидат у народні депутати від опозиції Віктор Прилепський. Про це заявляє сам Прилепський. Він вважає, що таким чином регіонали перед виборами перешкоджають мешканцям міста дізнатися правду про дії влади. А представники місцевої влади відкидають такі твердження, переконуючи, що не мають жодного стосунку до забезпечення телетрансляцій. Тамтешній провайдер кабельного телебачення, визнаючи відключення каналу, каже, що в цьому немає ніякої політики.

У місті Курахове мешкає близько 20 тисяч людей. Місцевий провайдер кабельного телебачення ТРК «Зеніт» нещодавно вимкнув із переліку десяти універсальних каналів або так званих соціальних каналів «Капрі ТВ», що мовить із неподалік розташованого міста Красноармійська. Хоча в ліцензії, яку видала провайдеру Нацрада з питань телебачення та радіомовлення, йдеться, що ці десять телеканалів мають транслюватися обов'язково. Це стверджує представник каналу «Капрі ТВ». І як розповідає кандидат від об'єднаної опозиції «Батьківщина» та гендиректор телеканалу Віктор Прилепський, мешканці міста Курахове вже подали скаргу до Нацради.

«Ми просто показуємо все об'єктивно, не працюємо на жодну з політичних партій. Не вихваляємо і не розповідаємо, як ми гарно живемо за Партії регіонів. Ось ми висвітлили проблему по місту Курахове. По тарифах за теплову енергію. Показали те, що курахівська ТЕЦ, яка надає таку послугу, дурить людей. Тут найвищий тариф у Донецькій області. А через те, керівництво міста і депутатський корпус здебільшого – це вихідці з Партії регіонів, то вони захищають не інтереси громади, а інтереси підприємства».

Як стверджує Прилепський, власником цього підприємства є впливовий бізнесмен із політичним прикриттям влади.

У всьому винна спека?

Ми не можемо відключити цей телеканал. Я не можу вимкнути телетрансляцію. Я особисто не знаю, я телебачення не дивлюсь
Сергій Сажко
У свою чергу, міський голова Курахова Сергій Сажко подібні твердження відкидає. «Ми не можемо відключити цей телеканал. Я не можу вимкнути телетрансляцію. Я особисто не знаю, я телебачення не дивлюсь».

Усі звинувачення в тиску з боку Партії регіонів на провайдера кабельного телебачення міський голова назвав неправдою.

Сам провайдер, телерадіокомпанія «Зенит», а саме її директор Володимир Прутський не заперечує, що вимкнув телеканал «Капрі ТВ». Але поновлювати трансляцію він не збирається.

Причина одна – у нас зона невпевненого прийому цього сигналу. Ми наскільки могли, намагалися його підтримувати, транслювати. Коли ця спека аномальна пішла, сигнал взагалі впав до критичної межі
Володимир Прутський
«Причина одна – у нас зона невпевненого прийому цього сигналу. Ми наскільки могли, намагалися його підтримувати, транслювати. Коли ця спека аномальна пішла, сигнал взагалі впав до критичної межі, коли вже повністю стався зрив синхронізації кадрової. Кадри почали бігти – десь протягом тижня нічого не могли зробити. Я весь час зв'язувався з головним інженером. Якщо люди вимагають – зробіть, щоб він показував якісно, а якщо ми не в змозі цього забезпечити. Я його зараз маю включити? Та в мене сил нема з ним більше боротися».

Однак на телеканалі стверджують, що з їхньою технікою все гаразд. І що навіть у населеному пункті, розташованому далі за Курахове, люди приймають сигнал із Красноармійська за допомогою звичайних антен.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG