Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2019, Київ 05:14

День Незалежності в Криму проходить без антиукраїнських провокацій


Сімферополь – У Сімферополі громадськість сама організувала святкування Дня незалежності України. Представники низки громадсько-політичних організацій автономії провели біля погруддя Тарасові Шевченку святковий мітинг, а в Дитячому парку міста організували свято «Україна дитячих мрій» і великий концерт.

Традиційно, республіканська влада не дуже активна в організації святкувань Дня Незалежності в Криму. Тут все лягає на плечі місцевих органів самоврядування і громадськості. Напередодні в місцевому парламенті пройшли урочисті збори з традиційним врученням державних і республіканських нагород, а зранку того ж дня відбулося покладання першими особами квітів до погруддя Тарасові Шевченку та урочисте підняття державного прапора. Правда, тут не обійшлося без нагадувань про вибори – на захід прийшли деякі кандидати від партії влади, а також нагнали держаних службовців із прапорами Партії регіонів, що викликало обурення представників громадськості.

У четвер у Сімферополі до Дня Незалежності відкрили виставку української вишивки, а в міському музеї – експозицію «Українці Сімферополя: між минулим і сьогоденням». За традицією, міський голова Віктор Агеєв урочисто вручив паспорти України молодим сімферопольцям.

Зранку 24 серпня близько сотні представників українських і кримськотатарських організацій зібралися біля погруддя Тарасу Шевченку. На мітингу звучали не лише політичні і передвиборчі гасла, але й вірші Тараса Шевченка українською, кримськотатарською та російською мовами.

Увечері на центральному майдані Сімферополя пройде концерт оркестру Військ берегової охорони ВМС України.

Багато різних святкових заходів проходить 24 серпня і в інших регіонах Криму, а також у Севастополі. Там, до речі, відучора на всіх кораблях Українського флоту підняті прапори розцвічування, а ввечері відбудеться святковий салют.

Важливою особливістю цьогорічного відзначення Дня незалежності на Кримському півострові є те, що не очікується жодного виступу антиукраїнських організацій, які в минулому часто активізувалися саме на це державне свято.

Дивитись коментарі (4)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG