Доступність посилання

ТОП новини

Антидопінгове агентство США хоче позбавити велосипедиста Армстронґа минулих титулів


Ланс Армстронґ на антидопінговому контролі, архівне фото 2001 року
Антидопінгове агентство США наклало в п’ятницю довічну заборону на виступи велосипедистові Лансу Армстронґові й оголосило, що вимагає позбавити його всіх титулів, починаючи від 1998 року.

Як заявляють в агентстві, світовий орган велосипедного спорту, Міжнародний союз велосипедистів, за Всесвітнім антидопінговим кодексом не має іншого вибору після довічної дискваліфікації спортсмена за звинуваченнями у вживанні допінгу.

У союзі натомість заявили в п’ятницю, що цей же кодекс вимагає від американського агентства спершу аргументувати, чому там вважають, що Армстронґ має втратити титули – рекордні сім перемог у змаганнях «Тур де Франс».

Рішення Антидопінгового агентства США оголосили по тому, як у четвер Ланс Армстронґ заявив, що не буде оскаржувати висунені йому агентством у червні звинувачення.

Він наголосив, що допінгу не вживав, і це підтверджують сотні аналізів за багато років, але відмовляється оскаржувати звинувачення, бо не вірить у справедливість розгляду його скарги.

Армстронґ, який свого часу подолав рак і вважається одним із найвидатніших спортсменів-велосипедистів усіх часів, каже, що втомився боротися з нескінченними звинуваченнями у вживанні допінгу і має намір тепер присвячувати свій час родині і створеному ним фондові боротьби проти раку.

Минулого року 40-річний нині Армстронґ остаточно пішов із велосипедного спорту, але останнім часом брав участь у змаганнях із триатлону – триборства, що поруч із плаванням і бігом містить також і велосипедні перегони, які йому тепер заборонені.
XS
SM
MD
LG