Доступність посилання

ТОП новини

Янукович хоче змінити позиції України в відносинах із Росією в газовій сфері


Віктор Янукович (п) і Володимир Путін (л), фото з їхньої попередньої зустрічі 12 липня 2012 року
Президент України Віктор Янукович заявив у суботу під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним, що тема відносин у газовій сфері «не піде ніколи» з відносин двох країн і «завжди буде чутливою».

У перебігу зустрічі, що відбулася в резиденції російського президента неподалік Сочі в Росії, український керівник заявив, що обидві сторони мають «взаємне бажання» поговорити на цю тему.

При цьому Янукович наголосив: «Ми хотіли б трохи позиції наші змінити у відносинах із Росією».

Тим часом російське агентство «Інтерфакс» інформує, що з керівництва російської газової компанії «Газпром» ніхто цього дня до Сочі не прибув, посилаючись на те, що його кореспондент не помітив на сочинському летовищі літаків авіакомпанії «Газпромавіа», якими зазвичай літають представники керівництва «Газпрому».

Останнім часом Україна заявляє, що нині чинні газові контракти з Росією 2009 року не вигідні для неї і неринкові, і домагається їхнього перегляду. Російська сторона каже, що цілком задоволена цими контрактами і може погодитися хіба на додатки до них, але не на перегляд. Російська сторона, однак, давала знати, що може піти на зниження ціни на газ для України в обмін на контроль над українською газотранспортною системою на правах власності чи співвласності.
XS
SM
MD
LG