Доступність посилання

ТОП новини

30% українців вважають, що камери на дільницях встановлять, щоб заробити – опитування


Більше ніж половина українців вважає, що встановлення відеокамер на виборчих дільницях переслідує дещо іншу мету, ніж запобігання порушенням. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 15 серпня.

Згідно з опитуванням, 31,0% респондентів вважає, що камери встановлюють, бо «просто хтось на цьому добре заробить»; 15,1% – щоб залякати виборців, що про їхнє голосування дізнаються; 13,3% – щоб знати, хто як проголосував; 47,9% – щоб запобігти порушенням на виборчих дільницях.

При цьому 34,8% опитаних заявили, що вони не підтримують таких заходів, 17,9% не змогли визначитися з відповіддю, 47,3% висловилися на підтримку.

Водночас 87,5% заявили, що відеокамери їх не залякають настільки, що вони не зможуть проголосувати за партію чи кандидата, за яких мали намір проголосувати, 4,5% визнали, що залякають, 8,0% не змогли визначитися з відповіддю.

Загалом було опитано 2009 респондентів у 132 населених пунктах в усіх регіонах України, похибка становить 2,3% із імовірністю 0,95.
XS
SM
MD
LG