Доступність посилання

ТОП новини

Янукович заграє з Росією перед виборами (огляд ЗМІ)


Президенти України і Росії на вихідні несподівано обговорили співпрацю між країнами, але газове питання не вирішили – це провідна тема публікацій іноземних ЗМІ про Україну. Оглядачі також звертають увагу на слова Віктор Янукович про те, що він не хоче інтеграції з Європою «будь-якою ціною». На шпальтах преси також можна дізнатися, як українці у США захоплюються українськими народними танцями.

Російська газета «Коммерсант» називає візит Президента Віктора Януковича у суботу до Сочі несподіваним, адже жодного документа про переговори напередодні не мали навіть українські дипломати. Про це газеті сказало джерело в українському МЗС. А вже джерело у Кремлі повідомило, що президенти України і Росії «плідно поспілкувалися», але не можна стверджувати, що газове питання вирішене.

У першу чергу президенти обговорювали відносини після вступу Росії минулого тижня до Світової організації торгівлі, зокрема спільну розробку військово-транспортного літака АН-70. Але тут, за даними газети «Коммерсант», росіяни вважають зависокою вартість випробувального літака українців, який на берегах Дніпра оцінили в 100 мільйонів доларів.

Це була друга зустріч президентів України і Росії за останні шість тижнів, і попри те, що вона знову не принесла конкретних результатів, Президент України дав зрозуміти, що може пом’якшити позицію з газового питання. На це звертає увагу агенція Reuters.

Кремль раніше пов’язував газові поступки зі свого боку зі вступом України до Митного союзу за участі Росії, Білорусі й Казахстану. Але Віктор Янукович сказав у Сочі, що Україна готова стати спостерігачем в іншій організації, яку підтримує Кремль – Шанхайській організації співпраці (ШОС), куди, крім Росії ще входять Китай і кілька середньоазійських держав.

Агенція Reuters зауважує, що Партія регіонів Віктора Януковича намагається здобути більшість на парламентських виборах у жовтні на тлі сигналів зменшення підтримки на сході і півдні країни, а висока ціна на газ для споживачів є традиційно вразливим місцем українського керівництва. Західні оглядачі називають поїздку Януковича до Сочі пошуком підтримки з боку Росії напередодні виборів.

Польське видання Wprost звертає увагу на слова російського лідера Володимира Путіна про те, що вступ Росії до СОТ сприятиме розширенню торгівлі між Росією і Україною. Минулого року товарообіг склав 55 мільярдів доларів, при цьому, як зауважив Путін, 70 відсотків експорту української сільгосппродукції припадає на Росію.

Ще одне польське видання, Gazeta Wyborcza, звертає увагу на промову Президента України на День Незалежності, в якій він виступив проти інтеграції з Європейським Союзом «будь-якою ціною» і проти «зовнішнього тиску». Це був явний натяк на справу ув’язненого українського прем’єра Юлії Тимошенко, стурбованість якою не раз висловлювали у Європі, зазначає польська газета.

Тим часом газета The New York Times розповідає про те, як плекають свої традиції українці у США. Кожного літа, вже упродовж трьох десятиліть, діти українського походження збираються у горах, неподалік від Нью-Йорка, щоб вивчити народні танці своїх предків. Як зауважує видання, багато відвідувачів школи потім приводять своїх дітей. При цьому багато хто серед діаспори у Північній Америці сприймає це захоплення як останній заповідник культури і традицій, які, на їхню думку, підірвали в Україні минулого століття.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG