Доступність посилання

ТОП новини

Гривню врятує «чорний нал» (огляд преси)


Київ – Дії Віктора Януковича за останні два з половиною роки свідчать про
менталітет локального лідера, стверджує газета «День». Він, на думку видання, продовжує розраховувати на електорат південного сходу. Гречка, мовний закон, адмінресурс, прояви «непохитної твердості», невеликі підвищення зарплати бюджетникам – і більше робити нічого не треба. Загалом же, як зауважує видання, Віктору Януковичу треба сказати «спасибі» – за показову демонстрацію неефективності суміші відверто бандитських, архаїчно радянських і неоліберальних методів управління країною.

Конституційний Суд визнав законним проект, що обмежує депутатську недоторканність. Щодо народних обранців можна буде порушувати кримінальну справу і вести розслідування. Відповідний законопроект вже ухвалений у першому читанні, і тепер залишилося проголосувати за нього в цілому. Щоб встигнути зробити це до виборів, депутати готові скликати позачергову сесію. Про це розповідають «Ізвєстія в Україні» у статті «Остання осінь, або У вересні депутати втратять недоторканність».

Українська влада відкрила вільний і необмежений доступ готівкової валюти в країну. Це означає, що вже з вересня можна буде ввезти будь-яку кількість грошей і при цьому не пояснювати їхнє походження. Експерти «Ізвєстій в Україні» вважають, що валюта піде на фінансування виборів, але при цьому вона допоможе підтримати курс гривні. Складність ситуації лише в тому, що в Україну може линути потік готівки кримінального походження. Публікація називається «Зелений коридор, або Гривню врятує «чорний нал» з-за кордону».

Громадський транспорт – надто небезпечний, наголошує газета «Голос України». Лише у липні в Україні в автобусних аваріях загинули двадцять людей, 163 особи отримали травми різного ступеня тяжкості. Міжміські пасажирські автоперевезення навіть потрапили у поле зору урядовців. Влада обіцяє, що найближчим часом з’явиться Національний план дій для гарантування безпеки дорожнього руку. Чи допоможе це навести лад на дорогах, кореспондент парламентського видання розмірковує у статті «Страшно! Але ж їхати все одно потрібно...».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG