Доступність посилання

ТОП новини

Представникам МВФ варто відвідувати Україну – Андерс Ослунд


Андерс Ослунд, економіст, професор Джорджтаунського університету у Вашингтоні
Нью-Йорк – Найгострішою проблемою України є корупція, стверджує Андерс Ослунд, економіст, професор Джорджтаунського університету у Вашингтоні. В інтерв’ю Радіо Свобода Андерс Ослунд також оцінив можливі результати нової місії представників Міжнародного валютного фонду в Україну, яка починається 29 серпня. Раніше фонд зупинив багатомільярдне кредитування України, бо вирішив, що в Києві не виконують вимоги фінансування.

Докторе Ослунд, як на Ваш погляд, чи варто представникам Міжнародного валютного фонду взагалі відвідувати Україну, якщо український уряд не дослухається до порад фонду щодо підвищення ціни газу для споживачів?

Фонд не може надавати позик Україні, поки уряд не підвищить ціну газу
Андерс Ослунд
– Варто, бо фонд на початку кожного року перевіряє стан економіки країн і якщо економіка хитка, він пропонує поради. Отож, фонд не лише позичає гроші, він також дає поради. Але Ви маєте рацію, фонд не може надавати позик (Україні), поки уряд не підвищить ціну газу, а це навряд чи станеться, на мою думку, раніше весни наступного року.

– Що станеться з українською гривнею після виборів?

– Україна має доволі великі валютні резерви. Навіть якщо обсяг зменшиться, то все одно, вони матимуть принаймні 25 мільярдів доларів на кінець року. Гривня зазнаватиме тиску і я очікую певного здешевлення гривні, але десь місяць тому Україна спромоглася, на моє здивування, продати європейські облігації на 2 мільярди доларів, і то з великою дохідністю – за 9,5 відсотка.

– Президент Віктор Янукович вважає Росію найбільшим ринком для українських товарів, як він заявив про це у промові з нагоди річниці Незалежності України. Чи Ви з цим згодні?

Найбільшою проблемою є корупція внаслідок правління надзвичайно неефективного уряду
Андерс Ослунд.
– Ні, і я не думаю, що він сам згоден з цим твердженням. Це просто політична декларація на випадок, якщо нічого не вийде з Європейським Союзом, і він хоче трохи налякати ЄС, але, очевидно, що це не спрацьовує.

– Які найбільша проблема, на Ваш погляд, стоїть перед українською економікою сьогодні?

– Найбільшою проблемою є корупція внаслідок правління надзвичайно неефективного уряду. Годі й говорити про верховенства права або про захист права приватної власності. Отож, йдеться про брак елементарного порядку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG