Доступність посилання

ТОП новини

В інформаційному просторі України домінує Партія регіонів – моніторинг


За останні три тижні в інформаційному просторі України повністю домінувала Партія регіонів. Про це голова комітету «Рівність можливостей» Олександр Чекмишев повідомив, оприлюднюючи проміжний звіт за результатами загальнонаціонального та регіонального моніторингу ЗМІ на предмет рівня якісного інформування виборців та рівного доступу до ЗМІ суб’єктів виборчого процесу.

За словами експерта, результати моніторингу вказують на те, що висвітлення інформації щодо партій значною мірою залежить від редакційної політики ЗМІ та симпатій їхніх власників. За його словами, з усіх регіональних медіа лише в Івано-Франківській області на телебаченні і частково у пресі ПР поступилася за рівнем представлення Об’єднаній опозиції «Батьківщина» та «УДАРу».

Моніторинг також показав, що загальнонаціональні телеканали не інформували виборців про наслідки впливу державної політики на життя людей, а критика переважно стосувалася діяльності опозиції. Відзначається, що головною тенденцією стало домінуюче представлення Партії регіонів, негативу про яку було у 2,5 рази більше, ніж про опозицію, але позитивної інформації – у 13 разів більше. Як зауважив Чекмишев, телеканали Донецького регіону з початку виборчої кампанії присвятили Партії регіонів понад 3,5 години, а «Батьківщині» – у 100 разів менше – трохи більше 2 хвилин.

При цьому, наголосив Чекмишев, відносний баланс у представленні різних політичних партій зараз демонструють лише інтернет-сайти.

Медіа-моніторинг висвітлення учасників виборчих перегонів в Україні 2012 року здійснюється Асоціацією «Спільний простір» та Комітетом «Рівність можливостей» за підтримки Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».
XS
SM
MD
LG