Доступність посилання

ТОП новини

Головні поступки Росії будуть після виборів? (огляд ЗМІ)


Провідні видання світу повідомляють про рішення українського суду, який у середу в Києві залишив у силі семирічний вирок колишньому прем’єру України Юлії Тимошенко. Українсько-російський компроміс із газового питання помічають на обрії американські оглядачі. Західна преса також коментує київський мистецький проект «Спляча красуня», в якому бачить алегорію з самою Україною.

Тимошенко не вийде з в’язниці? Про це запитує у заголовку польський часопис Wprost, який інформує про рішення київського суду, що підтвердив провину Юлії Тимошенко і її семирічний вирок.

Братиславська Pravda наголошує на тому, що іншого рішення Вищого спеціалізованого суду в Києві й не чекали. Однак саме тепер «колишня прем’єр може офіційно звернутись до Європейського суду з прав людини у Страсбурзі».

Словацький щоденник Sme наголошує на тому, що в Брюсселі розчаровані діями Києва. Зокрема, газета цитує слова представника Європейської комісії Майкла Манна про те, що київський суд не дотримався міжнародних стандартів щодо справедливого правосуддя і «заборонив двом ключовим особам української опозиції взяти участь в осінніх парламентських виборах». Тут ідеться, крім Юлії Тимошенко, ще й про Юрія Луценка, теж ув’язненого колишнього українського урядовця.

Американська телекомпанія СNN, повідомляючи про вирок київського суду, нагадує, що раніше звільнити Тимошенко та інших членів її уряду закликав офіційний Вашингтон, так само і до «повного відновлення їхніх громадянських і політичних прав».

Чеське громадське телебачення розповідає про те, що колега Юлії Тимошенко по уряду , а нині біженець у Чехії Богдан Данилишин планує брати участь у президентських виборах в Україні. Данилишин заявив, що має свою команду, програму, а головне – «бажання по-новому будувати Україну».

Американські аналітики з видання Stratfor помічають, що Україна і Росія наближаються до компромісу зі суперечливого газового питання. На це натякнув минулими вихідними в Сочі Президент України. Віктор Янукович не навів подробиць, але сказав про можливу зміну позицій. На думку оглядачів, можна розцінити як жест у бік Росії схвалення суперечливого для України мовного закону. Крім цього, Україна однією з перших підписала угоду про зону вільної торгівлі з СНД. Цього тижня Київ домовився про співпрацю з Євразійською економічною комісією, ще однією структурою Москви. Хоча позиція Януковича щодо Митного союзу, «найбільш заполітизованого інтеграційного проекту», незмінна, ці кроки можуть свідчити, що Україна переглядає свою позицію і тут. При цьому оглядачі очікують, що Київ не робитиме великих поступок Росії до виборів в Україні, щоб не нашкодити партії Президента. А Росія навряд чи тепер сильно тиснутиме на Януковича, адже зацікавлена у стратегічних кроках в Україні, наголошує Stratfor. Аналітики не виключають, що сама Росія може піти на певні поступки Україні до жовтневих виборів до Верховної Ради, включно з газовим питанням, чи іншими фінансовими стимулами.

Британська газета Guardian коментує проект, який триває у київському Національному художньому музеї. Відвідувачі можуть поцілувати кількох красунь, а якщо жінка відкриє очі, то мають з нею одружитися. Це може виглядати дуже дивним, але автор проекту, канадсько-український митець Тарас Полатайко, можливо влучив в тему, яка чудово описує і стан шлюбу як соціального інституту (якщо вірити статистиці розлучень, то більшість також одружується з незнайомцями), і стан українського суспільства сьогодні, пише британська газета. В Україні наростає хвиля невдоволення і люди, щоб прокинутися, теж чекають на «поцілунок», на лідера, за яким радо підуть. В проекті Полатайка, на відміну від традиційної «Сплячої красуні», лише вона сама вирішує, хто її обранець.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG