Доступність посилання

ТОП новини

«Влада пускає землю з молотка» (огляд преси)


Київ – Держава має намір розпочати продавати земельні ділянки виключно на аукціонах, пишуть «Вечірні вісті». Це, на думку чиновників, ще до кінця року принесе у держбюджет близько 10 мільярдів гривень, а також зробить власників наділів більш захищеними. У той же час експерти запевняють, що жодних істотних змін у питанні виведення земельних махінацій із тіні чекати не доводиться. Навпаки, корупція у цій сфері може лише посилитися. Про це наголошується в статті «Влада пускає землю з молотка».

В Україні вже є 10 банків, що набрали депозитів на 6 мільярдів гривень кожен. При тому, що увесь бюджет фонду гарантування вкладів не перевищує 6 мільярдів 100 мільйонів гривень. В той же час клієнти проблемних банків можуть розраховувати на компенсацію на суму до 200 тисяч гривень. Але ця сума компенсації не гарантована законом і може бути змінена практично у будь-який момент, попереджає газета «Факти».

На початку осені в українців може з'явитися ще один спосіб вберегти свої заощадження від інфляції – казначейські зобов’язання Міністерства фінансів. Їхня вартість, як планується, починатиметься від 500 американських доларів, а прибутковість може досягати 9,3 відсотка річних. Газета «Сегодня» розбиралася з особливостями таких облігацій і розповідає про їхні переваги та небезпеки. Стаття називається «Казенний дохід».

Гральні автомати перетворилися в «державні лотереї». Як стверджує газета «Україна молода», заборона грального бізнесу в Україні – це звичайнісінька фікція, а подекуди – зайвий мотив для піару окремих політиків. У 2009 році уряд Тимошенко урочисто взявся за боротьбу iз залами. Заборонені заклади по всій країні на короткий час закрилися. Однак згодом поновили діяльність – як інтернет-клуби чи інтернет-кафе. Видання стверджує, що заборонити гральний бізнес в Україні остаточно – не так уже й важко. Однак до бездіяльності правоохоронців додається і те, що у парламенті є лобісти практично усіх негативних суспільних явищ – і тютюнопаління, і алкоголю, і грального бізнесу. Заголовок публікації – «Реінкарнація «одноруких бандитів».

Чи повинно Мінекології інформувати громадськість, яким шляхом і яким транспортом перевозитимуть більше тисячі тонн сильнодіючої отрути? – запитує газета «Голос України». Причиною для занепокоєння стала інформація, що із найбільшого в державі могильника хімічних відходів, що в селищі Джурин на Вінниччині, на початку осені планують вивезти понад тисячу тонн небезпечних для людей і довкілля речовин. Пункт доставки – Одеса. Про те, чим це може загрожувати йдеться в статті «Небезпечний рейс».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG