Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії підбивають підсумки сутичок на кордоні з Дагестаном


Грузинські снайпери недалеко від кордону з Дагестаном, 29 серпня 2012 року
Київ – Грузія оголосила про завершення спецоперації звільнення заручників, захоплених бойовиками на кордоні з Дагестаном 29 серпня. Про це заявив Президент Міхеїл Саакашвілі у телевізійному зверненні до грузинського народу. Він також наголосив, що зробить усе можливе для гарантування безпеки та стабільності у своїй країні.

Звертаючись до співгромадян, президент Міхеїл Саакашвілі повідомив про деталі спецоперації. «Озброєне угруповання взяло заручниками кілька місцевих жителів. Водночас ми вжили заходів – провели переговори з представниками цього озброєного угруповання і запропонували їм здатися. На що кілька разів отримали відмову. Після того, як вони взяли останнього заручника, почалася стрілянина». – зазначив Саакашвілі.

Серед заручників потерпілих немає, 11 бойовиків загинули, повідомила прес-служба МЗС Грузії іноземним журналістам. Також деякі ЗМІ повідомили з посиланням на «неофіційну інформацію», що Грузія може почати мінувати ділянку кордону з Росією, де Грузія межує з Дагестаном. Ця заява наразі не спростована і не підтверджена офіційно.

30 серпня Президент Саакашвілі відвідав село Лапанкурі, де відбулася сутичка грузинських вояків із озброєними бойовиками.

Кому вигідна дестабілізація на Кавказі

Операція звільнення заручників поблизу села Лапанкурі на грузинсько-дагестанському кордоні фактично збіглася у часі з терактом у Дагестані, в результаті якого вбито шейха Саїда Афанді Ацаєва. Як зазначають міжнародні експерти, ідеться про чергову дестабілізацію ситуації на Кавказі, що її роздмухують російські спецслужби та радикальні мусульманські угруповання.

Так, експерт міжнародного аналітичного центру «Чорноморська миротворча місія» Сергій Данилов вважає, що Кремль робитиме все можливе, щоб дестабілізувати безпекову, політичну та економічну ситуацію у Грузії. За його словами, конфлікт між Росією та Грузією, внаслідок якого майже 20 відсотків грузинської території (Південна Осетія та Абхазія) окуповані російськими військами, триває за нових обставин.
Проблеми у державах та регіонах, які оточують Грузію, безперечно будуть впливати на перебіг подій у Грузії: на розподіл фінансів, на бюджетну політику
Сергій Данилов

«Проблеми у державах та регіонах, які оточують Грузію, безперечно будуть впливати на перебіг подій у Грузії: на розподіл фінансів, на бюджетну політику. Діяльність озброєної групи, яка, швидше за все, належить до ісламістського підпілля північного Кавказу – яскравий приклад того, як нестабільність перекидається через кордон. Це насамперед стосується тих ділянок кордону, які унаслідок природних та кліматичних обставин контролювати складно. Маю на увазі кордон у гірській місцевості», – наголосив Данилов у розмові з Радіо Свобода.

Грузія спокійна?

Натомість, президент Саакашвілі пообіцяв, що зробить усе від нього залежне, щоб зберегти стабільний економічний, соціальний і політичний розвиток країни. За його словами, кордон буде укріплено, а урядова команда працює над тим, щоб залучити нові інвестиції для розвитку економіки, для появи нових робочих місць у країні.
Ми не допустимо, щоб безлад, нестабільність і насильство, які існують в якій завгодно формі на території сусідньої держави, перейшли якимось чином до нас
Міхеїл Саакашвілі

«Ми, грузинська держава, не допустимо того, щоб безлад, нестабільність і насильство, які існують в якій завгодно формі на території сусідньої держави, перейшли якимось чином до нас і створили небезпеку для мирних жителів Грузії, а також для мирного функціонування та розвитку нашої держави», – наголосив Міхеїл Саакашвілі.

Чи вдасться президенту Грузії впоратися з цим складним завданням, покаже час. Але експерти вважають, що російський фактор і надалі багато в чому визначатиме становище країн кавказького регіону, як і зростаюча загроза мусульманського екстремізму.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG