Доступність посилання

ТОП новини

В Україні не буде регіональних мов (огляд преси)


Київ – Не встигли деякі міські та обласні ради оголосити про запровадження регіональних мов, як робоча група, створена за ініціативою Президента, підготувала зміни до «мовного закону». Вони передбачають зміцнення прав українського мови, скасування поняття «регіональна мова». Водночас, за пропозиціями робочої групи, регіональною мовою можна буде говорити лише в окремих населених пунктах, а не по всій області. Однак, експерти «Ізвєстій в Україні» впевнені, що до парламентських виборів правки у чинний закон про мовну політику не ухвалять. Заголовок статті – «Букви закону, або В Україні не буде регіональних мов».

Для оцінки стану суспільства важливим є те, як і кого воно вшановує, стверджує газета «День». Не лише зі Своїх, а й із Чужих, які на певних віражах історії ставали також Своїми. «Кого з іноземних політичних чи громадських діячів мали б вшанувати українці?» – у статті під таким заголовком експерти газети називають американського вченого та дослідника Голодомору Джеймса Мейса, який доніс до всього світу правду про трагедію українського народу. Можна було б нагородити і Збігнєва Бжезинського, який постійно стежить за долею України і дає дуже мудрі поради, до яких, на думку експертів, на жаль, немає кому дослухатися. Серед інших кандидатів також згадуються прізвища Горбачова, Єльцина, Рейгана, Клінтона, Гавела.

У долара почалася сезонна хвороба зростання, стверджує газета «Сегодня». За останні дні він піднявся у ціні в обмінниках на кілька копійок. Експерти видання пояснюють це сезонним попитом на валюту у населення і банків. З початком осені зростає ділова активність, що і призводить до підвищення попиту на долар, зауважує видання. Однак експерти висловлюють переконання, що стрибків курсу долара чекати не варто.

Дописувач газети «Голос України» стверджує, що нинішній календар «нашої ери» (від Різдва Христова) придумав українець. І що відомі за древніми міфами Геракл і Ахілл народилися на території України, в Криму біля сучасної Керчі, а поховали Ахілла на острові Зміїний. Що Еллада не належала Греції, а відносилася до Великої України. Історичні докази цим твердження дописувач наводить у публікації «Як і чому німці вкрали в України Елладу і віддали Греції».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG