Доступність посилання

ТОП новини

У Черкасах десятки будинків залишилися без гарячої води


Черкаси – У Черкасах десятки будинків залишилися без гарячої води. Хоча городяни на всі 100% розраховуються за водопостачання. Формальна причина відключення – борги комунального підприємства перед «Нафтогазом України». Однак місцева влада переконує – то борги не підприємства, а держави, яка вчасно не компенсує різницю за збиткові тарифи. Натомість у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства наголошують: різницю в тарифах не відшкодовують, бо Черкаська область ще досі не надала необхідні документи на компенсацію.

За вказівкою НАК «Нафтогаз» у Черкасах чотири котельні відключені від газопостачання. Мовляв, комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго» заборгувало «Нафтогазу» понад 24 мільйони гривень.

Утім, як стверджують у Черкаській мерії, це борг не підприємства, а держави, яка винна «Черкаситеплокомуненерго» різницю в тарифах. За підрахунками, така компенсація має становити 25 мільйонів гривень.

Міський голова Черкас Сергій Одарич переконаний, що Національна комісія з питань регулювання тарифів від початку затвердила збиткові тарифи. Держава, за законодавством, бере на себе зобов’язання відшкодувати різницю, яка виникає. Проте з липня минулого року компенсації від держави не надходили.

Я не пригадую за п’ять з половиною років своєї роботи, щоб держава настільки ігнорувала свої зобов’язання із компенсації різниці в тарифах
Сергій Одарич
«Парадокс полягає у тому, що якщо «Черкаситеплокомуненерго» якимось чином, чи за допомогою кредиту чи за допомогою якоїсь підтримки з міського бюджету, погасить цю заборгованість – то держава її ніколи не компенсує, – зауважив Сергій Одарич. – Я не пригадую за п’ять з половиною років своєї роботи, щоб держава настільки ігнорувала свої зобов’язання із компенсації різниці в тарифах. Зараз штучно стримується зростання тарифів, а різниця не покривається».

За комунальні послуги розрахувався, а гарячої води – немає

У «Черкаситеплокомуненерго» Радіо Свобода повідомили, що жителі міста вчасно розраховуються за гарячу воду і тепло. Директор підприємства Павло Карась наголошує на вибірковості відключення «Нафтогазом» регіонів України, які мають заборгованість, подекуди більшу ніж у Черкасах.

«Мені дивно, чому при такому рівні розрахунків населення, при такому рівні проплат за газ Черкаси відключають. Коли це, наприклад, Донецька область, то, наскільки мені відомо, їх не відключають. А коли це Черкаси, то виключають, чомусь. При тому, що борг у Києві, Донецьку, Харкові – більший ніж у нас. І в них такої колосальної проблеми, як у нас, немає», – прокоментував Павло Карась.

Черкаський «Водоканал» теж у боржниках…перед «Обленерго»

Схожа ситуація із невідшкодуванням компенсації за тарифи і на іншому комунальному підприємстві «Черкасиводоканал». Йому держава заборгувала більше 62 мільйонів гривень. Натомість саме підприємство винне ПАТ «Черкасиобленерго» за спожиту електроенергію більше п’яти мільйонів гривень.

Як зауважила у коментарі Радіо Свобода прес-секретар ПАТ «Черкасиобленерго» Валентина Гоїк, для підприємства п’ять мільйонів гривень – величезна сума.

«Нашому підприємству «Водоканал» заборгував стільки, скільки майже все місто Черкаси. Сума дуже велика, особливо в період штормового попередження, ці кошти для нас вкрай необхідні. Адже мова йде про життя і безпеку людей, постійно працюють аварійні бригади, техніка у повній готовності – все це потребує коштів», – зауважила Валентина Гоїк.

У зв’язку із таким боргом минулого тижня ПАТ «Черкасиобленерго» відключило від енергопостачання адмінбудівлю та виробничі приміщення «Водоканалу». Власне на цій території розміщена лабораторія, яка щогодини здійснює перевірку води та контролює вміст небезпечних речовин у стічних водах підприємств міста. На підприємстві кажуть: якщо не працюватиме обладнання, працівники лабораторії змушені будуть припинити контроль питної води. Тому підприємство не зможе подавати воду споживачам.

Проте нині, як повідомив директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко, ситуація стабілізувалася.

«На сьогодні є певні домовленості про невідключення. Наскільки їх дотримають працівники «Обленерго» – залежить від них. Але заборгованість залишається», – сказав він.

Різницю в тарифах не відшкодовують, бо область не надала необхідних документів?

Водночас, як зауважила речник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Ольга Маштакова, черкаським підприємствам ще не відшкодували різницю у тарифах, оскільки Черкаська область досі не подала до Міністерства реєстр на компенсацію.

«На сьогодні лише три області не подали реєстри на компенсацію різниці у тарифах. Місцева та обласна влада разом з підприємствами мали складати реєстри, в яких вони доводять, що у них справді є ця різниця між економічно обґрунтованим тарифом і тим, яким вони нині користуються. А Черкаська, Рівненська та Кіровоградська області такі реєстри навіть не надали. Міністерство вже неодноразово просило надати їх, тому що жителі міст не повинні страждати», – прокоментувала ситуацію Ольга Маштакова.

Ольга Маштакова також наголосила, що ті області, які передали реєстри Міністерству вже очікують на компенсацію. Загалом процедура казначейства щодо переказування коштів на місце конкретному підприємству від моменту подання заявки може тривати до трьох тижнів.

Тим часом прем’єр-міністр України Микола Азаров дав доручення Міністерству ЖКГ втрутитися у ситуацією в Черкасах щодо відключення адміністративного та виробничого корпусу КП «Водоканалу» від енергопостачання та котелень КП «Черкаситеплокомуненерго» від газу. Про це заявив міський голова Черкас Сергій Одарич.
  • Зображення 16x9

    Дар’я Бунякіна

    Співпрацює із Радіо Свобода з 2010 року. Народилася у Черкасах. Закінчила Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького за спеціальністю «Журналістика». Має досвід роботи в газетній та телевізійній журналістиці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG