Доступність посилання

ТОП новини

Бешкетники і злодії виявилися серед працівників ООН


Нью-Йорк – Спроба перекрити кисень колезі, причому у буквальному сенсі слова, беручи за горло; удар по голові мобільником, а то й звичайним телефонним апаратом; брутальна бійка в офісі… Хоч як неймовірно це звучить, але йдеться про факти з життя Організації Об’єднаних Націй, наведені у звіті за підписом Генерального секретаря Пан Ґі Муна. Доповідь щойно опублікували в Нью-Йорку, у штаб-квартирі ООН. Ми звикли вважати Організацію Об’єднаних Націй зразком. І тому важко повірити, що є там працівники, здатні порушувати мирну атмосферу найвищого форуму сучасного світу.

Але ніде правди діти: в організації, мета якої – підтримувати мир, окремі працівники можуть вдаватися до таких немирних аргументів, як удар залізякою по голові опонента.

В одному випадку зі згаданого звіту працівник ООН відірвав металевий підлокітник офісного крісла й ним розбив голову колезі, поранивши око.

Тут, подібно до кількох інших випадків, почали кримінальне розслідування, оскільки міжнародні чиновники не користуються дипломатичним імунітетом.

Наголошують, однак, що такі випадки не часте явище.

В останньому звіті Генерального секретаря ООН наводяться приклади близько ста випадків негідної поведінки. Це при тому, що назагал апарат ООН величезний, 63 тисячі працівників.

Тож відсоток невеличкий, та й кількість теперішніх скандалів значно менша, ніж показують звіти за минулі роки.

Крадіжки, фальшування документів і підробка банківських чеків

Доповідь Генерального секретаря ООН наводить численні приклади інших інцидентів з боку штатних працівників організації

Зазначимо, що випадків фізичного насильства найменше, решта – це крадіжки лаптопів, цифрових фотокамер, мобільників тощо.

Але здебільшого йдеться про шахрайство, таке як привласнення коштів, підробка банківських чеків, виготовлення фальшивих імміграційних документів, а також зловживання владою і сексуальні домагання.

Щоправда, кількість правопорушень зменшилася. Рік тому було 126, нині 95, але Едуардо де Буй, представник Генсекретаря ООН, не вважає це заспокійливою тенденцією.

«Як видно зі статистики у доповіді, кількість випадків, що тягнуть за собою дисциплінарні наслідки, змінюється з року в рік, – зауважує він. – Нині їх трохи менше, але важко робити висновки з цього зменшення».

Цікаво б знати, чи у звіті згадуються українські громадяни – працівники ООН. Радіо Свобода розпитувало співробітників дипломатичних представництв у Нью-Йорку – місії при ООН і генерального консулату.

Зберігаючи анонімність, вони запевняють, що працівники секретаріату ООН, громадяни України, їх небагато, здебільшого перекладачі, не були причетні до жодного ганебного інциденту, а дипломати українські й поготів.

І можна сказати, якби щось там таке трапилося, ми б довідалися, адже хмарочос ООН – скляна будівля і в буквальному сенсі, вона прозора і в усіх на виду.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG