Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську відбулася мистецька акція «Шарм літньої ночі в Музеї мистецтв Прикарпаття»


Музей збирав кошти на твори 16–18 століття, які потребують реставрації
Музей збирав кошти на твори 16–18 століття, які потребують реставрації
У ніч на перший день осені в Музеї мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську відбулася мистецька акція «Шарм літньої ночі». На кілька останніх літніх годин в музеї мистецтв Прикарпаття не лише відкрили двері для відвідувачів і представили картини із запасників, а й збирали кошти на реставрацію мистецьких творів з фонду музею.

За словами директора музею Михайла Дейнеги, європейську традицію проведення акції «Ніч в музеї» вирішили продовжити і розширити. Він розповів, що з 15 тисяч робіт, «яких вистачило б на всі кабінети обласної держадміністрації», більшість перебуває у запасниках, бо музеєві дуже бракує виставкових площ. До мистецької акції оновили експозицію, представили роботи художників німецької, австрійської, польської та російської шкіл живопису. А роботи школи прикарпатських художників з фондів музею взагалі були виставлені вперше.

На мистецьку акцію, яка поєднувала екскурсію музеєм, класичну музику і навіть танці, прийшло близько 150 івано-франківців. Було куплено майже 50 квитків по 50 гривень, які згодом розігрувалися в лотерею. Так збирали кошти на реставрацію кількох картин 16–18 століть та статуї святого Івана майстерні Томаса Гунтера. Михайло Дейнега наголосив, що півтори тисячі музейних експонатів потребують реставрації. Зібрані кошти підуть на матеріали для реставрації і консервації. Тільки робота над статуєю святого Івана потребує не менше ніж 10 тисяч гривень і двох років праці реставраторів.Для лотереї десять робіт надали прикарпатські художники Юрій Писар, Влад Симчич, Михайло Дейнега, Михайло Тимчук, Наталія Доскалюк. Це їхній внесок у акцію «Повернуті із небуття».

Три скульптурні янголи Георга Пінзеля з музею мистецтв Прикарпаття ввійшли в експозицію виставки, що буде представлена у Луврі.
XS
SM
MD
LG