Доступність посилання

ТОП новини

Північна Корея й Іран ділитимуться технологіями проти «спільного ворога»


Міністр закордонних справ Північної Кореї Пак Ий Чхун на саміті Руху неприєднання в Тегерані, фото 28 серпня 2012 року
Північна Корея й Іран пообіцяли зміцнювати зв’язки в протистоянні «спільному ворогові» і обмінюватися технологіями, повідомили в неділю засоби інформації обох країн за результатами низки зустрічей, що відбулися в суботу в Тегерані.

За цими повідомленнями, чільні посадовці двох країн обговорили співпрацю у «спільному антиімперіалістичному й антиамериканському фронті» і підписали домовленість про обмін технологіями, включно зі створенням спільних лабораторій і програмами обміну науковцями.

Угоду про співпрацю підписали в кулуарах саміту Руху неприєднання, який відбувався в Тегерані, міністр науки і досліджень Ірану Фархад Данешджу і міністр закордонних справ Північної Кореї Пак Ий Чхун.

Підписання відбулося після зустрічі президента Ірану Махмуда Ахмадінеджада і голови Президії Верховних народних зборів КНДР Кім Йон Нама, який виконує в Північній Кореї церемонійні функції голови держави.

Того ж дня відбулася й зустріч Кім Йон Нама і верховного керівника Ірану аятоли Алі Хаменеї, на якій іранський лідер, за повідомленнями, заявив, що обидві країни мають «спільних ворогів».

І Іран, і Північна Корея перебувають під міжнародними санкціями через їхні ядерні і збройні програми; вважають також, що Північна Корея, можливо, всупереч санкціям передала Іранові складові балістичних ракет.
XS
SM
MD
LG