Доступність посилання

ТОП новини

Мерія Львова засекретила список підприємств, які спричинюють сморід


Львів – Львів’яни останніми місяцями потерпають від жахливого запаху у місті, який особливо посилюється у вихідні. Водночас міська влада приховує список підприємств, які скидають неочищені стоки у міську каналізацію. Людям не лише не називають причини смороду, але ніхто не дослідив повітря, яким дихає майже мільйонне місто і тисячі туристів.

Дихати у ці вихідні у Львові було просто нестерпно. Не допомагали навіть зачинені вікна. Причиною того, що саме у вихідні посилюється сморід у місті є те, що підприємства незаконно скидають більше неочищених стоків, пояснює депутат міськради Юрій Кужелюк. Він висловив переконання, що міські посадовці і керівництво «Львівводоканалу» знають, які саме підприємства спричинюють сморід.

«Це є питання міської влади, виключно мера. Бо водоканал не може змусити підприємство не скидати стоки, лише мерія може вплинути на підприємство і змусити його вкласти гроші в очисні споруди. Неочищені стоки, які потрапляють у каналізацію, руйнують очисні споруди. Якби неприємний запах був від наших будинків, то смерділо б постійно і скрізь. А запах є у вихідні, зранку, ввечері і вночі. Це питання забруднення, локалізації», – каже депутат.

Міська влада приховує правду

П’ятдесят два підприємства мають укладені угоди з водоканалом на скидання забруднених стічних вод понад норму у міську каналізацію. Об’єм скидання таких вод становить близько одного відсотка від загальної кількості стоків (за даними чиновників міськради), а за інформацією водоканалу, понад 3 відсотки.

Втім, із якими підприємствами і на який термін «Львівводоканал» має укладені договори про прийняття стічних вод у систему міської каналізації і додаткове очищення стічних вод понад норму – на цей інформаційний запит львівського прес-клубу відмовились відповідати у Департаменті житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради і у «Львівводоканалі». Там послались на підписані з підприємствами угоди, згідно з якими інформація про скидання нечистот є конфіденційною.

Керівник юридичного відділу організації «Екологія-Право-Людина» Єлизавета Алексєєва каже, що міська влада і підпорядкований їй «Львівводоканал» порушили Закон «Про доступ до публічної інформації», приховавши список підприємств, які скидають наднормові стоки в міську каналізацію. А тому потрібно домагатись надання такої інформації через суд. Також експерт вважає, що львів’яни мають бути активнішими у боротьбі з цією проблемою.

«Ми є правовою організацією і, як не дивно, ніхто із львів’ян до нас ще не звертався з цього питання. Каналізація – це є виключно питання міської ради», – зазначає Єлизавета Алексєєва.

Яким повітрям дихають львів’яни, не відомо

Причинами поширення смороду у Львові фахівці називають, окрім діяльності підприємстві, які незаконно скидають стоки, ще й розгерметизовану систему каналізування під час ремонту доріг, зношеність труб, відсутність технічних засобів. У міській раді створили спеціальну комісію з вивчення проблеми неприємного запаху у Львові, але вона ще жодного разу не збиралася.

Те, що упродовж місяця, коли проходило Євро-2012 у місті не було неприємного запаху, за словами депутата Юрія Кужелюка, є свідченням того, що міська влада домовилася з підприємствами, щоб ті не скидали понад норму забруднені стоки.

До сьогодні не відомо, чи досліджували лабораторно повітря, яким дихають львів’яни в «дні смороду» і як цей сморід впливає на людський організм.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG