Доступність посилання

ТОП новини

Вибори у США: Обама наголошує на успіхах у зовнішній політиці


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах 3 вересня – неробочий день, усі державні та фінансові установи зачинені з нагоди федерального свята Дня праці. Але у цей день не до традиційних шашликів на подвір’ях організаторам національного з’їзду Демократичної партії. Протягом наступних трьох днів у місті Шарлотт, Північна Кароліна, делегати мають ухвалити передвиборну програму Демократичної партії та офіційно проголосити чинного президента Барака Обаму кандидатом на друге чотириріччя у Білому домі.

Телевізійні всеамериканські мережі планують пряму трансляцію засідань і промов. Але, як показують останні опитування громадської думки, лише 43 відсотки американців виявляють цікавість до перебігу з’їзду. Це значне падіння інтересу.

Для порівняння, чотири роки тому, 2008-го, майже 60 відсотків опитуваних виявляли зацікавленість до з’їзду Демократичної партії у Денвері, штат Колорадо.

Занепад цікавості до важливої події у житті країни соціологи пояснюють невідрадним станом економіки США: 13 мільйонів безробітних, ще 10 мільйонів частково безробітних, мільйони людей втрачають домівки, бо не можуть виплачувати іпотечні позики.

Варто також додати, що демократи нині істотно відстають від республіканців у збиранні коштів на агітацію.

Чотири роки тому Барак Обама, тоді ще кандидат від демократів, обіцяв підвищити рівень зайнятості за 3 роки, інакше, мовляв, «я буду президентом лише один термін».

Нині він визнає, що рецесія виявилася надто глибокою і прохає дати йому ще 4 роки, щоб досягти поліпшення становища

На першому плані – успіхи зовнішньої політики

У ці дні, коли набирає темпів передвиборна кампанія, Обама виступає практично щодня, і особливо наголошує на закінченні війни в Іраку за його президентства, 2 роки тому, а також на наближенні виводу військ з Афганістану та рішучих діях на фронті боротьби з міжнародним тероризмом.

Отож, ідучи на з’їзд Демократичної партії, президент Барак Обама, на думку оглядачів, може похвалитися не стільки внутрішніми економічними досягненнями, скільки зовнішньополітичними.

Обама особисто віддав наказ загонові десантників вбити Усаму бін Ладена в його обійсті у Пакистані. Десять років тривало американське полювання на терориста №1, тож ліквідація лідера міжнародної терористичної організації «Аль-Каїда» вважають першорядним і либонь найважливішим досягненням Обами.

Виступаючи на військовій базі в Техасі, президент нагадав присутнім: «Разом з нашими союзниками й партнерами ми знищили більше провідних терористів «Аль-Каїди», ніж коли б то не було після терактів 11 вересня 2001 року. Завдяки мужності наших вояків, «Аль-Каїда» швидко наближається до поразки, а Усама бін Ладен ніколи більше не загрожуватиме Сполученим Штатам Америки».

Кіногерой як критик політичного героя

Виступаючи на з’їзді республіканців, що відбувся минулого тижня, знаменитий кіноактор Клінт Іствуд звертався до порожнього стільця, ніби до Обами, і пропонував президентові піти у відставку з огляду на занепад економіки.

Якщо Обама й почувався скривдженим, він реагував вельми стримано. Спочатку на фото у Twitter, яке перехопили газети, він показав свою потилицю, сидячи у кріслі.

А коли його запитали чи він не образився на Іствуда, Обама сказав, що він якраз дуже любить Іствуда і додав: «Він великий актор і ще більший режисер. На мій погляд, останні його декілька фільмів просто блискучі». Обама також зазначив: «Коли ти президент або балотуєшся на президента, то якщо тебе легко образити – тоді тобі треба обирати іншу професію».

(© Twitter / @BarackObama)
(© Twitter / @BarackObama)
Демонстрація протесту в Шарлотт

Із нагоди з’їзду сотні активістів різних рухів з’їхалися до Шарлотт. Вони виступають проти надто жорстких, на їхній погляд, методів поводження з нелегальною імміграцією, за рівні права геїв та лесбіянок, проти високого рівня безробіття, на захист довкілля, проти банкрутства домовласників, проти банків тощо.

Виходячи з досить довгої низки претензій і протестів, організатори демонстрацій очікували прибуття принаймні 10 тисяч. Однак, за їхніми підрахунками, приїхало близько 3 тисяч.

Тим часом місцева поліція, що звикла оцінювати обсяг великих натовпів, подає відносно незначну кількість – 800 осіб. Але навіть це більше, ніж число учасників демонстрацій протесту під час з’їзду Республіканської партії у місті Тампа у штаті Флорида. Можливо їх більше тому, що Шарлотт вважається одним із фінансових центрів країни.

Попри войовничі заклики й гасла учасників, демонстрація мала цілковито мирний характер.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG