Доступність посилання

ТОП новини

Україна – 73-я у рейтингу конкурентоспроможності


Україна посiла 73-є мiсце в пiдсумковому рейтингу конкурентоспроможностi країн, оприлюдненому Всесвiтнiм економiчним форумом. Таким чином, за рік Україна піднялася на дев’ять позицiй.

На пострадянському просторі Україна, як i ранiше, вiдстає вiд Казахстану та Росiї, якi в цьому звiтi посiли вiдповiдно 51-е та 67-е мiсця. При цьому Казахстан за рiк перемiстився в цьому рейтингу на 21 позицiю вгору, тодi як Росiя – на одну позицiю вниз.

Четвертий рiк поспiль рейтинг очолює Швейцарiя. Сiнгапур залишається на другiй позицiї, на третій – Фiнляндiя, яка у рейтингу обігнала Швецiю. Цi країни та iншi країни Пiвнiчної i Захiдної Європи домiнують у першiй десятцi: Нiдерланди посiдають п’яте мiсце, Нiмеччина – шосте, Великобританія – восьме. У США сьоме мiсце, а Гонконг та Японiя – на дев’ятому і десятому відповідно.

Загалом у рейтингу 144 країни. Визначаючи конкурентоспроможнiсть як набiр iнститутiв, полiтичних заходiв i чинникiв, що впливають на рiвень продуктивностi країни, Всесвітній економічний форум розраховує рейтинг на основi комбiнацiї загальнодоступних i власних спецiалiзованих даних за 12 вимiрами – складовими конкурентоспроможностi, якi у сукупностi є всеосяжною оцiнкою конкурентоспроможностi економiки.
XS
SM
MD
LG