Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську мітингують через проект закону про мирні зібрання


У центрі Івано-Франківська активісти громадської організації «Фундація регіональних ініціатив» провели акцію протесту проти законопроекту «Про порядок організації і проведення мирних заходів», розгляд якого у Верховній Раді запланований на 6 вересня.

Акція відбулася у форматі перфомансу. Молоді люди лягли на асфальт, а контури їхніх тіл, обведені крейдою, символізували «останні сліди свободи». Як заявив представник фундації Михайло Джогола, в разі ухвалення закон «може стати дуже великим кроком до руйнування демократичних цінностей, тож це, можливо, останній мирний протест в Україні і в Івано-Франківську».

Він нагадав, що у липні представники понад 150 громадських організацій та профспілок підписали звернення до Голови Верховної Ради України та керівників фракцій про відкладення слухання законопроекту № 2450 до рішення Венеціанської комісії.

Проект закону про мирні зібрання зокрема встановлює єдиний термін сповіщення органів влади не менш як за два робочих дні до проведення мирного зібрання.
XS
SM
MD
LG