Доступність посилання

ТОП новини

Чим відрізняється міжнародна політика Обами та Ромні?


Нинішній президент США ігнорує кровопролиття в Сирії, уклав невигідну для США угоду про скорочення стратегічних ядерних озброєнь із Росією, здав ринки США китайським виробникам – після такої розгромної критики міжнародної політики адміністрації Обами, яка минулого тижня лунала під час Республіканської конвенції, демократи підтягнули важку дипломатичну артилерію на захист чинного президента. Колишній державний секретар США Мадлен Олбрайт розповіла «Голосу Америки», чому Барак Обама чинив так, а не інакше.

Конфлікт у Сирії. Республіканці твердять, що Адміністрація Обами не робить нічого, щоб зупинити різанину. Демократи ж кажуть, що республіканці не лише не поспішають завершувати військові конфлікти у Афганістані та Іраку, але й готові іти війною на Сирію та Іран.
.
Ромні живе у минулому. Казати, що Росія це зовнішньополітична проблема номер один – помилка... Це, на мою думку, свідчить про повне нерозуміння міжнародної ситуації та проблем ХХІ-го сторіччя
Мадлен Олбрайт
Мітт Ромні називає страшною помилкою угоду про скорочення наступальних ядерних озброєнь СТАРТ, яку Обама та Медведєв підписали у квітні 2010-го року. На думку республіканського кандидата у президенти, Росія все ще становить загрозу для США. З цією думкою категорично не погоджується колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт. «Ромні живе у минулому. Казати, що Росія це зовнішньополітична проблема номер один – помилка. Так це складна країна, але просто взяти і приписати їй центральний статус – це, на мою думку, свідчить про повне нерозуміння міжнародної ситуації та проблем ХХІ-го сторіччя», – сказала Мадлен Олбрайт.

Зовнішня політика Ромні зовсім не застаріла. Це продовження міжнародної політики Рейгана: сила гарантує мир, а також продовження політики Буша, який завдавав удари по ворогах на випередження
Браян Дарлінг
З думкою Олбрайт не погоджується Браян Дарлінг з фонду «Спадщина». «Зовнішня політика Ромні зовсім не застаріла. Це продовження міжнародної політики Рейгана: сила гарантує мир, а також продовження політики Буша, який завдавав удари по ворогах на випередження», – каже він.

Олбрайт каже, що відмінність політики демократів у тому, що вони прагнуть насамперед використовувати дипломатію, а не військову силу. «Важливо дослухатись до інших країн, разом працювати над вирішенням проблем. Саме це є ознакою сили Америки».

Цієї ж позиції притримувалась колись Кондоліза Райс, яка очолювала Держдеп в адміністрації Буша. Але сьогодні вона критикує Обаму за те, що він, на її думку, втратив лідерство у світі. «Американці, ми не маємо вибору. Америка має бути світовим лідером, а місце лідера – попереду!»

Республіканці критикують Обаму за потурання Китаю, який продовжує використовувати неетичні бізнес підходи для домінування на американських ринках.

Викладач університету Каліфорнії Пітер Наварро каже, що питання Китаю має стати центральним у політичних дебатах перед виборами. За його словами, Китай зумисне девальвує національну валюту та надає субсидії виробникам, щоб мати перевагу над США.

«У 2001-му році ми допустили Китай до внутрішнього ринку США. З тих пір в Америці закрилось 50 тисяч фабрик та заводів. Ми втратили 6 мільйонів робочих місць», – зазначив Пітер Наварро.

Детальніше про акценти своєї міжнародної політики Обама матиме можливість розповісти у четвер, коли демократи офіційно висунуть його на другий термін. Втім, будь-які його заяви будуть лише відправною точкою в дискусії, яка точитиметься аж до виборів листопаді.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG