Доступність посилання

ТОП новини

Янукович вимагає покращення, а в Партії регіонів змін не обіцяють


Київ – Президент Віктор Янукович вважає завданням для влади забезпечити рівень зарплати громадян не нижче, ніж у сусідніх країнах. Про це він заявив на засіданні комітету економічних реформ, не уточнивши, про які саме країни йдеться. Водночас, Президент зажадав від Кабінету міністрів підвищення соціальних стандартів. Утім, в опозиції наголошують, що чинній владі не вдасться виконати ці завдання, оскільки її представники не розуміють, у чому полягають найбільші проблеми української економіки, а своїми діями вони лише прискорюють її занепад.

Віктор Янукович заявив, що вимагає від Кабінету Міністрів передбачити у державному бюджеті на 2013 рік підвищення соціальних стандартів. Він також додав, що ці стандарти будуть підвищуватися і у 2014-му та 2015 роках. За словами Президента, зростання добробуту українців можливе лише в умовах ефективної економіки. Водночас він відзначив, що питання реального розвитку економіки України розглядатиме «найближчим часом». А одним із чинників покращення економічної ситуації Віктор Янукович назвав легалізацію тіньових зарплат. Тож він наказав головам обласних державних адміністрацій викорінити заробітні плати «у конвертах».
Вимагаю працювали над питанням детінізації виплати зарплати. Виплата заробітної плати під час кризи в конвертах неприпустима
Віктор Янукович

«Ви працюєте, на місцях, у вас є моніторинг, як сьогодні виплачується заробітна плата, і ніхто, крім вас, більш ефективно не може працювати з бізнесом. Тому я прошу й вимагаю від вас, щоб ви працювали над питанням детінізації виплати зарплати. Виплата заробітної плати під час кризи в конвертах неприпустима», – сказав Янукович.

Ви не побачите докорінних змін – Плотніков

Тим часом, однопартійці Віктора Януковича не вбачають кризи і не планують докорінних змін в українській економіці. Це випливає зі слів депутата від Партії регіонів Олексія Плотнікова, який змалював основні положення передвиборчої програми цієї політичної сили.
Це конкретна програма, яка ставить позитивні цілі: підвищення життєвого рівня, перехід від рівня стабільності до рівня добробуту
Олексій Плотніков

«Ви не побачите у цій програмі якихось надзвичайних фантастичних речей про якісь потрясіння, про докорінні зміни. Це досить проста, але досить конкретна програма, яка, безперечно, ставить позитивні цілі: підвищення життєвого рівня, перехід від рівня стабільності до рівня добробуту», – розповів Плотніков.

Не тягніть борговий зашморг на шиї української економіки – Пинзеник

Водночас, в опозиції наголошують, що зростання соціальних стандартів та детінізація доходів неможливі в умовах нестабільної економіки. Зокрема, її стабілізацію та розвиток стримують непомірні борги держави, вважає екс-міністр фінансів, представник партії УДАР Віктор Пинзеник.
Не тягніть борговий зашморг на шиї української економіки і українських громадян
Віктор Пинзеник

«Країна має позбутися бюджетних причин нестабільності, які лежать у площині дефіциту бюджету і наростаючого публічного боргу. Україна має жити за дуже простим, зрозумілим кожній українській родині правилом: витрачайте те, що маєте. Не тягніть борговий зашморг на шиї української економіки і українських громадян», – наголосив Пинзеник.

Треба залишити 7 податків – Пишний

Також українська економіка потребує простих, але принципових змін, відзначив у коментарі для Радіо Свобода представник Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Андрій Пишний.
Треба залишити 7 податків: на прибуток, із доходів громадян, акцизний збір, модернізований ПДВ, плату за користування природними ресурсами, земельний податок і податок на нерухомість
Андрій Пишний

«Треба залишити 7 податків: на прибуток, із доходів громадян, акцизний збір, модернізований ПДВ, плату за користування природними ресурсами, земельний податок і податок на нерухомість. Фонд оплати праці – навантаження з 43 відсотків має бути зменшене до 20 відсотків. Це безумовно повинно стимулювати і створення нових робочих місць, і надходження до Пенсійного фонду. Але розпочати цей процес необхідно з антикорупційної програми», – зауважив Пишний.

Крім того, опозиційні політики наголошують, що влада так і не виконала своїх обіцянок щодо дерегуляції підприємницької діяльності і перетворення податкової служби з інструменту тиску на бізнес у структуру, яка його обслуговуватиме.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG