Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС говорять про нові санкції проти Ірану


На зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу, що відбувалася в п’ятницю на Кіпрі, її учасники говорили про необхідність запровадити нові санкції проти Ірану через його суперечливу ядерну програму.

Зокрема, міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле заявив, що нові санкції необхідні, щоб переконати уряд Ірану співпрацювати зі світовою спільнотою в переговорах про цю програму. За його словами, нові санкції необхідні вже найближчим часом, десь наступними тижнями, бо з боку Ірану немає конструктивної волі йти на серйозні переговори.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фаб’юс заявив, що нові санкції мають бути націлені на фінансові, торговельні і нафтові аспекти.

Міністр закордонних справ Великої Британії Вільям Гейґ іще перед початком зустрічі заявляв, що необхідно посилити тиск на Іран і зробити ще інтенсивнішими санкції Євросоюзу, які вже чинні і мають на Іран серйозний вплив. За його словами, життєво важливо, щоб питання з іранською ядерною програмою було вирішене, але набагато краще досягати цього мирним шляхом, через санкції і переговори.

Іран заперечує підозри світу, що він під прикриттям мирної ядерної програми може створювати ядерну зброю, але доказів мирного, як він стверджує, характеру своєї ядерної програми так і не наводить. Через це проти нього запроваджені вже чотири пакети міжнародних санкцій Ради безпеки ООН, а також додаткові санкції окремих країн чи об’єднань країн, зокрема, й санкції Європейського Союзу.
XS
SM
MD
LG