Доступність посилання

ТОП новини

Стрес проти здоров’я і невидима енергія грипу


Хронічні стреси можуть створювати підвищений ризик для інсульту. Дослідження про це опубліковане у виданні The Journal of Neurology Neurosurgery and Psychiatrу.

Раніше науці вже було відомо, що стреси, котрі тривають понад 6 місяців, спричиняють серцеві захворювання. Однак зв’язок між стресом та інсультом не був чітко дослідженим.

Група науковців базувала свої нові висновки на обстеженні 150 пацієнтів, які пережили інсульт. Середній вік учасників дослідження – 54 роки.

Для порівняння були відібрані 300 здорових людей того ж віку і місця проживання. В основі своїй зважувалися фактори стилю життя, які прямо впливають на стан здоров’я, такі, як їжа, соціальний та сімейний статус, звички тощо.

Результати дослідження обох груп продемонстрували, що ризик інсульту збільшувався щонайменше в чотири рази у тих, хто пережив сильні життєві події протягом попереднього року. Майже вдвічі зростає ризик інсульту в людей, які курять і вживають алкогольні напої щонайменше два рази на тиждень.

Обережно – грип!

Британські науковці з Лондонського коледжу, вивчаючи поширення грипу в тварин, і зокрема у домашніх тхорів, дійшли висновку, що вірус може передаватися від інфікованої істоти до іншої ще до появи в першої симптомів хвороби.

Якщо дослідження підтвердиться на людях, то виходить, що в людському оточенні поширення грипу відбувається ще до того, коли люди довідуються, що інфіковані. Результати експерименту опубліковані в інтернет-ресурсі ScienceDaily.

Як правило, тхорів використовують у лабораторних експериментах щодо проблем грипу, оскільки вони зазнають подібних до людей впливів вірусів, показуючи симптоми, також наближені до людських. Приховане поширення вірусу грипу істотно ускладнює спроби стримування або локалізації епідемії.

Як наголошує провідний учасник експерименту професор Венді Барклай, дослідження дуже гостро ставить питання про необхідність самим лікарям і медсестрам робити щеплення проти грипу. Адже саме медичні працівники можуть ставити своїх пацієнтів під ризик зараження грипом, оскільки не знають, що вони самі вже інфіковані. Бережіть себе. Бережіть інших.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG