Доступність посилання

ТОП новини

Пражанка Ріта Кіндлерова – новий лауреат премії імені Григорія Сковороди


Ріта Кіндлерова
Ріта Кіндлерова
Відома чеська україністка, перекладач і літератор Ріта Кіндлерова нагороджена міжнародною літературною премією імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень». Як мовиться у постанові, Комітет з нагородження відзначив чеського літератора «за ідею та втілення в життя антології сучасного українського оповідання «Експрес Україна» чеською мовою».

Пражанка Ріта Кіндлерова займається перекладом українських авторів давно. Завдяки активному інтересові до сучасної української літератури вже вийшли у світ у її перекладі чеською твори Оксани Забужко «Польові дослідження українського сексу» (2001) і «Сестро, сестро» (2006), збірка казок і повістей «Помста Олекси Довбуша» (2005), «Легенди Львова» (2002) і «Ги-ги-и» (2009) Юрія Винничука, антологія українського оповідання «Експрес Україна» (2009), «Колекція пристрастей» (2011) Наталки Сняданко.

Міжнародна літературна премія імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» заснована у 2005 році Волинським товариством «Світязь» і Чернігівським інтелектуальним центром за сприяння Національної спілки письменників України, Інституту літератури імені Тараса Шевченка Національної академії наук України та міжнародних громадських організацій.
XS
SM
MD
LG