Доступність посилання

ТОП новини

В Іраку віце-президента заочно засуджують до смерті


Тарек аль-Гашемі, на цьому фото 4 травня 2012 року на прес-конференції у Стамбулі
Суд в Іраку засудив у неділю заочно втеклого віце-президента країни Тарека аль-Гашемі до кари смертю, визнавши його винним у керуванні «загонами смерті» зі своїх охоронців і причетності до організації вбивств двох іракських діячів.

До такої ж кари в цій же справі засудили й його зятя Ахмада Ахмада Кахтана, який був секретарем віце-президента.

Нинішній процес, у якому їм інкримінували причетність до вбивства тільки двох людей, юриста і генерала, стосувався лише першого з близько 150 звинувачень проти Тарека аль-Гашемі і кількох десятків його охоронців та інших працівників, серед яких і вбивства ще шести суддів і кількох інших осіб, організація терактів тощо.

Тарек аль-Гашемі, який досі обіймає посаду одного з двох віце-президентів Іраку і є найвищим урядовцем-сунітом за вірою, переховується від влади й нині перебуває, як вважають, у Туреччині, яка видала йому дозвіл на мешкання і не має наміру видавати його навіть за попередженням Інтерполу. Він називав звинувачення політично мотивованими і заявляв, що не вірить у судову систему Іраку і боїться за своє життя. Натомість він сам звинувачував прем’єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі, шиїта, в кампанії проти нього з метою узурпації влади його прибічниками.

Тарек аль-Гашемі втік із Багдада ще в грудні, коли на нього видали ордер на арешт на підставі антитерористичного законодавства, і тривалий час також переховувався в Іракському Курдистані, регіоні країни з широкою автономією, який теж відмовлявся видати його центральній владі Іраку.
XS
SM
MD
LG