Доступність посилання

ТОП новини

США передають Афганістанові в’язницю в Баграмі


Вертоліт ВПС Афганістану влаштовує журналістам «повітряну екскурсію» над в’язницею в Баграмі в день передачі, 10 вересня 2012 року
Сполучені Штати Америки офіційно передали сьогодні владі Афганістану контроль над в’язницею в Баграмі на північ від Кабула, де утримують майже 3 тисячі 200 в’язнів.

Цей крок, здійснений на урочистій церемонії, вважають важливим моментом на шляху до повної передачі афганській владі відповідальності за становище в країні від багатонаціональних Міжнародних сил сприяння безпеці, що має завершитися до кінця 2014 року.

Водночас так і лишилося не вирішеним питання про відповідальність за близько півсотні іноземних громадян у цій в’язниці і кількасот в’язнів-афганців, затриманих уже після укладення в березні цього року угоди про передачу тюрми. Останні наразі переговори про це, що відбулися позавчора, не дали результату.

За словами речника міжнародних сил, під контроль афганської влади нині передали «99 відсотків» в’язнів, які були в Баграмі до укладення угоди в березні, а контроль над в’язнями-іноземцями залишать за собою війська США до березня наступного року. Також при в’язниці залишатимуться американські радники.

За час контролю військ США над цією в’язницею багато разів лунали звинувачення, що там завдавали тортур в’язням і вбивали їх. Про це йшлося і у звіті уряду Афганістану на початку цього року. Але твердих доказів так і не подали. За повідомленнями, нині деякі колишні в’язні Баграма висловили побоювання, що передача в’язниці Афганістанові тільки погіршить становище її в’язнів.
XS
SM
MD
LG