Доступність посилання

ТОП новини

Меморіал 11 вересня в Нью-Йорку викликає у суспільстві ряд суперечок


Національний меморіал 11 вересня в Нью-Йорку відкритий з минулого року. З того часу його відвідали понад чотири тисячі американців та гостей країни. Поряд будується музей, роботи над яким припинились декілька місяців через фінансові суперечки. І хоча напередодні відзначення 11 річниці атак, влада Нью-Йорка таки дійшла згоди щодо завершення будівельних робіт, музей та його експозиції все ще викликають багато суперечок.

Експозиція музею розповідатиме світу історію трагедії 11 вересня, у всіх її аспектах. Окрема експозиція присвячена Аль-Каїді та підготовці до атак. Деякі члени родин загиблих від дій терористів одинадцятого вересня висловлюють незадоволення цією експозицією.


Мені здається, що воно більше схоже на дошку пошани терористів. В мене таке відчуття з’являється, коли бачу їх фотографії, виставлені таким чином.
батько жертви атак Джим Річес.
Але найбільше суперечок викликає колекція, яка ніколи і не буде відкрита для загалу. У підземних сховищах розміром у сім поверхів зберігатимуться останки тіл загиблих, доступ до яких матимуть лише родини жертв та медичні експерти. Річес і представники ще 16 родин опротестовують ці плани в суді.

«Мені здається, немає жодного музею у всій країні, де зберігають людські рештки. До того ж, я вважаю, треба спочатку отримати дозвіл від родин загиблих», - каже Річес.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який очолює Фонд музею, каже, що збереження останків необхідне для можливих подальших експертиз ДНК.

«Важливим аспектом музею з точки зору поваги до жертв є збереження неопізнаних останків. І це не просто маленьке сховище. Приміщення має усе необхідне обладнання для медичних досліджень, для можливої ідентифікації тіл тоді, коли технології будуть більш розвинуті», - пояснює він.

Ще одна контраверсійна проблема - це розміщення металевої скульптури у формі хреста, яка символізує тих, хто загинув під час рятувальних робіт після атак. Група атеїстів подала позов проти встановлення подібного хреста. Але Фонд відмічає, що це не релігійний символ, а мистецька робота.

Передрук з "Голосу Америки"

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG