Доступність посилання

ТОП новини

Пацієнт має право, а не обов’язок обирати лікаря – МОЗ


Пацієнтів медичних закладів не можуть примушувати обирати конкретного сімейного лікаря. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив начальник управління реформ департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ Костянтин Надутий.

«Вибір лікаря – це право пацієнта, і зобов’язання медичного закладу забезпечити такий вибір. Ні про який обов’язок заповнювати форми чи реєструватися мова не йде. У наказах, які регламентують цей процес, ідеться про те, що пацієнт має право це зробити. Але якщо він цього не бажає, він усе одно має право отримати первинну допомогу», – наголосив він.

У регіонах, де працюють амбулаторії сімейної медицини, два місяці тому стало відомо про набуття чинності постанови №209, згідно з якою зарплата лікарям «нараховуватиметься залежно від обсягів і якості їхньої роботи». У Києві, як повідомляють столичні мешканці, амбулаторії сімейної медицини самі обдзвонюють потенційних пацієнтів й повідомляють, що ті зобов’язані у короткий термін прийти, написати заяву й обрати сімейного лікаря.
XS
SM
MD
LG