Доступність посилання

ТОП новини

Росія Молдові: знижка на газ за розрив енергетичних зв’язків із ЄС


Росія може надати Молдові знижку в ціні на свій газ за умови, що ця країна розірве свою співпрацю в енергетиці з Європейським Союзом, а також поверне борги, заявив у середу міністр енергетики Росії Олександр Новак.

Виступаючи перед журналістами, він нагадав, що таку пропозицію зробив у вівторок прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв своєму колезі з Молдови Владові Філату, який перебував у Росії з візитом.

Новак додав, що Молдова хотіла б знижки у 30 відсотків; нині ціна на газ для Молдови формується за формулою як для європейських споживачів і в першому півріччі цього року склала 392 долари за тисячу кубометрів.

Російська пропозиція має на увазі, що Молдова повинна була б денонсувати підписаний минулого року протокол про своє приєднання до договору про енергетичну спільноту з ЄС. За цим договором Молдова зобов’язується до 2015 року запровадити в себе умови так званого третього енергетичного пакету Євросоюзу, який має на меті розділити бізнес у продажу і транспортуванні газу, щоб відкрити ці галузі для більшої конкуренції. Проти нього різко виступає Росія, бо втілення цього пакету законодавчих актів підірве домінантне становище російського «Газпрому» на багатьох європейських ринках.

Іще одна умова Росії для скидки в ціні на газ для Молдови – врегулювання заборгованості цієї країни за отриманий раніше газ на суму в понад 4 мільярди доларів.
XS
SM
MD
LG