Доступність посилання

ТОП новини

Українські автоімпортери вітають запровадження утилізаційного збору на російські авта


Генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко заявив у середу, що запровадження в Україні утилізаційного збору на імпортовані з Росії авта сприятиме скасуванню щодо продукції українського автопрому аналогічного збору, введеного російською стороною.

За його словами, які наводить агентство УНІАН, для України введення утилізаційного збору лише на російські автомобілі – це ідеальне рішення, яке він вважає «певною перемогою» українських автоімпортерів і дилерів.

Як сказав Назаренко, асоціація «Укравтопром» виступала за обмеження за допомогою утилізаційного збору імпорту автомобілів до України загалом, тоді як асоціація автоімпортерів і дилерів виступала за введення збору лише щодо російських автомобілів.

На його думку, саме це стане адекватною реакцією України на застосування утилізаційного збору до українських автомобілів із боку Росії. Після цього Україна і Росія зможуть домовитися про взаємне невизнання цього обмежувального заходу, і проблему для автовиробників обох країн буде знято, переконаний Назаренко.

При цьому він вважає, що, якби Україна не запровадила свій збір на російські авта, вона опинилася б у ролі прохача в переговорах із Росією про скасування російського збору, тепер же держава почуватиметься в цих переговорах на рівних із Росією.

У середу на сайті Кабінету Міністрів оприлюднили постанову, датовану ще 3 вересня, за якою юридичні та фізичні особи, які імпортують для вільного обігу транспортні засоби походженням із Росії, зобов’язані самостійно забезпечити їхню подальшу утилізацію в майбутньому або укласти договір із відповідними підприємствами з урахуванням затверджених урядом граничних цін.

За цією постановою, граничні ціни на таку утилізацію на імпортовані легкові авта з Росії мають становити від майже 5 тисяч гривень до понад 190 тисяч, залежно від об’єму двигуна і віку авта; для автобусів, вантажівок та іншого великого транспорту ці ціни становитимуть від 19 тисяч до майже 450 тисяч гривень. Водночас для легковиків, які ввозитимуть фізичні особи для власного користування, ці ціни визначені в 550 гривень на нові авта чи 825 гривень на старші як три роки.

Із вересня Росія запровадила утилізаційний збір на колісні транспортні засоби, що постачаються в цю країну, зокрема, й із України. Керівництво України намагалося домовитися з російською стороною, щоб на автомобілі українського виробництва ці норми не поширювалися. Пізніше прем’єр Микола Азаров заявив, що Україна запровадить свої заходи у відповідь.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG