Доступність посилання

ТОП новини

Посол України: ускладнень у відносинах із Чехією не було (ВІДЕО)


Посол України в Чехії Іван Грицак про заробітчан у Чеській республіці
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Посол України в Чехії Іван Грицак заперечив в інтерв’ю Радіо Свобода серйозні проблеми у двосторонніх відносинах через те, що Чехія надала притулок соратникам колишнього українського прем’єра Юлії Тимошенко, а Україна раніше видворила чеських військових аташе за підозрою у шпигунстві.

«Такі випадки бувають у двосторонніх стосунках будь-яких країн. Якщо б вони радикально вплинули на двосторонні відносини, це було б нецивілізовано», – сказав Грицак.

За його словами, надзвичайних ускладнень у двосторонніх відносинах за останні три роки, коли він представляє Україну в Чехії, не було.

Як наголосив український дипломат, двосторонній діалог триває. 1 жовтня у Празі у засіданні мішаної українсько-чеської урядової комісії має взяти участь міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога, а в листопаді до Києва має приїхати чеський прем’єр Петр Нечас.

Водночас, за даними Грицака, в Україну навряд чи приїде до кінця цього року президент Чехії Вацлав Клаус. Його повноваження закінчуються на початку 2013 року.

Коментуючи становище українських заробітчан у Чехії, Іван Грицак зауважив, що вони часто потерпають від трудової експлуатації, але рідко звертаються за допомогою до посольства.

«Чому він не звертається? Тому що йому «клієнт» (організатор працевлаштування в Чехії – ред.) зробив паспорт, зробив візу, він його сюди привіз, він йому дав роботу, він йому тут дав місце, де той живе, і є тут люди, на жаль, такі, які тут відпрацювали 20 років, але він не знає, що тут є Празький град, що тут є Карлів міст тощо. Він знає, як «рабиня Ізаура», де об’єкт, на якому він працює, і місце, де він може купити собі поїсти», – зауважив український дипломат.

За оцінками посольства України в Празі, нині в Чехії живе близько 200 тисяч українських громадян і вихідців із України.

Повністю інтерв’ю з Іваном Грицаком читайте незабаром на сайті Радіо Свобода.
XS
SM
MD
LG