Доступність посилання

ТОП новини

Проти ТВі можуть відкрити нові кримінальні справи – юрист каналу


Київ – Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав телеканал ТВі сплатити 3 мільйони гривень податкового боргу. Крім того, валютні рахунки компанії арештували, і тепер вона не може здійснювати платежі за кордон. Про засідання апеляційного суду в середу та про рахунки каналу в інтерв’ю Радіо Свобода розповіла Катерина Муравйова – юрист, яка представляє інтереси каналу.
3 мільйони це саме та сума, якою можна буде гратися в подальшому, використовувати її проти каналу

– Сьогодні частково скасовано рішення першої інстанції, у більшій сумі відмовлено, тобто, фактично, визнано законним рішення податкової на 3 мільйони. На диво ми не дуже сподівалися, а це саме та сума, якою можна буде гратися в подальшому, використовувати її проти каналу. По інших фактах – визнано незаконними рішення податкової. Але суддя нечітко озвучила регулятивну частину рішення. Навіть податкова декілька разів підходила до мене й питала, в чому суть винесеного рішення.

– ЗМІ повідомляли про те, що ТВІ можуть зобов’язати сплатити 9 мільйонів, чи ця інформація відповідає дійсності?

– Ні-ні, ніколи не було 9 мільйонів, 6 мільйонів – це від’ємне значення, на цю суму сформований податковий кредит, донараховано податковою – 3 мільйони.

– Отже, тепер ТВі має відшкодувати 3 мільйони гривень? А якщо ні?

– Так, 3 мільйони, якщо ми їх не відшкодуємо на даному етапі, вони мають значні підстави тиску. Бо рішення набрало законної сили. Але, звичайно, ми будемо оскаржувати в касаційній інстанції. В найближчі дні. Але касаційна інстанція розглядає дуже довго, це може затягнутися, а поки буде розглядатися дане питання, звичайно, через податкову можна вже буде тиснути на товариство, на канал у цілому.

– Тиснути – щоб стягнути гроші?
Може бути знову якась кримінальна справа порушена. Якщо буде кримінальна справа, то буде, можливо, застава щодо керівника. А якщо вона не буде сплачена, то відповідно може бути і арешт

– Не лише стягувати гроші. Це може бути знову якась кримінальна справа порушена, арештовані рахунки. Якщо буде кримінальна справа, то буде, можливо, застава щодо керівника. А якщо вона не буде сплачена, то, відповідно, може бути і арешт.

Розумієте, податкова на даний час не перестала бути активною. Нещодавно ми знову отримали запит по тому ж періоду, по тому ж факту вони вимагають документи. Податкова подала до Мінекономіки подання і щодо товариства вжито заходів щодо ліцензування зовнішньоекономічної діяльності. Тобто, ми не можемо здійснити ні одного платежу за кордон, наприклад, за супутникове телебачення, без отримання спеціальної ліцензії. Хоча сьогодні суд визнав, що це рішення, дії податкової були незаконними. Відповідно буде переглядатися, скасовуватися це ліцензування.

Але вони продовжують з різних сторін чинити якісь нам перешкоди. Тому я вважаю, що ці 3 мільйони, які залишилися для податку, вони будуть використовувати досить активно.
Журналісти ТВі пікетують Нацраду
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG