Доступність посилання

ТОП новини

Петро Порошенко: «В Україні вже відчувають європейську кризу»


Кризові явища на міжнародних ринках, зокрема й в Європі, вже відчуваються в Україні. За словами міністра економіки Петра Порошенка, українські експортери потерпають від падіння цін на продукцію металургійної та хімічної промисловості. Однак, як заявив урядовець Голосу Америки, світова кон’юнктура демонструє й сприятливі для української економіки тренди.

«Криза, яка панує в Європі, на Україну вже перекинулася. Європа вже скоротила закупівлю продукції нашого експорту. Але найбільші наші торговельні партнери Німеччина, Нідерланди, вони міцно стоять на ногах. Останні два-три місяці в світі відбулися зміни, які дуже важливі для продукції українського експорту. З одного боку наша металургія зараз в непростій ситуації – відбулося різке зниження цін на українську руду і українські чорні метали, є непроста ситуація для хіміків. Але в той же час різко зросли ціни на аграрну продукцію. Підписання і ратифікація угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом, підписання угоди про вільну торгівлю з країнами СНД, розвиток співпраці з Китаєм – є найкращими антикризовими заходами разом з підвищенням конкурентноздатності вітчизняної економіки. Не треба посилатися на проблеми в інших країнах для того, щоб пояснювати власне небажання вирішувати ці проблеми в середині країни. Треба займатися покращенням інвестиційного клімату власної країни і все буде гаразд», – каже Порошенко.Водночас міністр вважає, що проведення прозорих і чесних парламентських виборів здатне позитивно вплинути на економічний розвиток країни.

«Для того, щоб відновити переговори (з ЄС) про зону вільної торгівлі, угоду про асоціацію, повернути величезний обсяг іноземної технічної допомоги, ми повинні забезпечити чесне волевиявлення громадян. Це головне. Є й інші позиції, які пов’язані із чесним проведенням виборів. Не з самим фактом, а з тим, що після їх проведення можна буде відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, прийняти низку важливих рішень, які матимуть суттєвий вплив на економіку», – зазначив Порошенко.

Таких рішень чекають і інвестори – вони зазначають, що перешкод для роботи на українському ринку залишається ще багато. Керівник Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс вважає одним з головних завдань влади покращення механізмів захисту прав власності.
Останні два-три місяці в світі відбулися зміни, які дуже важливі для продукції українського експорту. З одного боку наша металургія зараз в непростій ситуації – відбулося різке зниження цін на українську руду і українські чорні метали, є непроста ситуація для хіміків.
Петро Порошенко

«Я б назвав серед головних завдань влади вдосконалення застарілої законодавчої бази, покращення роботи судів. Система правосуддя в Україні – це величезна біда. З цим треба щось робити, вона потребує значного втручання. Перше, що потребує захисту – це приватна власність. Тут є великий простір для покращення. Але бізнесмени пристосовуються й до таких умов – реструктурують бізнес, ретельніше ставляться до вибору ділових партнерів, беруть питання захисту власності в свої руки так би мовити, бо знають, що не варто покладатися на судову систему».

Експерт також закликає українську владу до дій, щоб уникнути погіршення економічних показників країни. «Після виборів Україні треба буде дуже швидко ухвалювати низку важливих рішень щоб уникнути кризи. Потрібно негайно відновити співпрацю з МВФ, виконати їхні умови. Треба послати позитивні сигнали інвесторам, щоб заохотити їх працювати в Україні. Ми чекаємо пришвидшення реформ для полегшення ведення бізнесу. Я думаю, якщо українська влада ухвалюватиме правильні і швидкі рішення відразу після виборів, кризи можна буде уникнути. Все в руках вашого уряду, – вважає Вільямс.

Передрук з "Голосу Америки"

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG