Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС засуджують «політичне правосуддя» в Росії


Будівля Європарламенту у Страсбурзі у Франції
Європейський парламент схвалив сьогодні резолюцію, в якій засуджує використання в Росії правосуддя з політичною метою.

У резолюції, зокрема, висловлено «глибоке розчарування» справою трьох учасниць російського жіночого феміністського панк-гурту Pussy Riot, яких визнали винними в хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті і засудили до двох років ув’язнення; цей вирок у Європарламенті назвали непропорційним.

Ця справа є ще однією в низці останніх подій із політично мотивованими залякуваннями і переслідуваннями опозиційних активістів, мовиться в резолюції.

Європарламентарі також висловили жаль із приводу восьмирічного вироку опозиційній активістці Таїсії Осиповій і кримінальними розслідуваннями проти таких відомих опозиціонерів, як Олексій Навальний, Борис Нємцов чи Сергій Удальцов.

Крім того, резолюція закликає російську владу знайти і покарати вбивць російської журналістки Анни Політковської і правозахисниці Наталі Естемірової, а також здійснити незалежне розслідування у справі смерті в досудовому ув’язненні російського юриста і борця з корупцією Сергія Магнітського.

Євродепутати також згадали у своїй резолюції й низку інших справ із переслідуваннями опозиціонерів у Росії, як вважають, із політичних мотивів і нагадали Росії про її міжнародні зобов’язання. Конструктивні відносини між ЄС і Росією залежать від зусиль Москви на зміцнення демократії і захисту прав людини, мовиться в резолюції Європарламенту.
XS
SM
MD
LG